Výstava obrazů malířů Vysočiny 2016

Ve čtvrtek 16.června byla slavnostně zahájena letošní Výstava obrazů malířů Vysočiny. Výstava tradičně probíhá ve velkém sálu hostince ve Rváčově a potrvá do 28.srpna. Otevírací doba denně mimo pondělí, 9-12 a 13-17 hodin.

Pohádkový les - Rváčov

V sobotu 25.6. 2016 od 14.00 hod. se les u rváčovského hřiště změnil pro takřka 70 dětí v "Pohádkový les". Cesta do pohádky začala u startu, kde každé dítě dostalo kartičku, kam se zaznamenávali splněné úkoly u jednotlivých pohádkových postav a drobnou sladkost. Hned zkraje trasy bylo možné nechat si pomalovat obličej a dále pokračovat v putování tu více tu méně upravenými lesními cestami a očekávat setkání s nejrůznějšími kouzelnými bytostmi. Všem dětem se i díky krásnému počasí celý odpolední program, který vyvrcholil ukázkami šermířských vystoupení, líbil a spolu s účinkujícími a organizátory se těší zase za rok na shledání.

26.02.2016

Beseda s Kamilou Skopovou

Zveme Vás na besedu s paní Kamilou Skopovou - Jak se žilo, tradice, zvyky, velikonoce. 3.3.2016 od 16.00 hodin v knihovně ve Rváčově.

Výroční valné hromady SDH 2016

V měsíci lednu se konaly Výroční valné hromady Sborů dobrovolných hasičů. Hodnotil se rok 2015, představil se společný prapor sborů a připravily se plány na rok letošní. Valných hromad se zůčastnili i zástupci okresu, okrsku a sousedních sborů.

Vánoční besídka v Domě s pečovatelskou službou v Možděnici

V Domě s pečovatelskou službou v Možděnici vystoupili děti z mateřské školy z Trhové Kamenice se svými učitelkami s krásným vánočním programem. Všem přítomným tak navodily sváteční atmosféru. Děkujeme.

Otevření silnice do Možděnice

Ve středu 9.12.2015 byla slavnostně otevřena zrekonstruovaná silnice III/3433 v úseku křižovatka I/37 - Možděnice. Této milé povinosti se ujal náměstek hejtmana Pardubického kraje Ing. Jaromír Dušek v doprovodu řady hostů.

Návštěva ze slovenské obce Nemce

V sobotu 17.10.2015 nás navštívili zastupitelé ze slovenské obce Nemce. Výpravu vedl starosta obce Dušan Mydlo. Ve velice příjemné atmosféře jsme představili naší obec a pohovořili o svých zkušenostech. Závěrem jsme byli pozvání na obdobnou návštěvu na Slovensko. Podrobnosti na www.nemce.sk

19.01.2016

nová kniha - SAKRÁLNÍ STAVBY, PAMÁTKY A DROBNÉ OBJEKTY NA ÚZEMÍ MAS HLINECKO

Kniha byla vydána v prosinci 2015 a obsahuje 145 sakrálních památek a drobných objektů z území Místní akční skupiny Hlinecko. Při získávání historických informací bylo osloveno mnoho občanů, institucí, farností, historiků, kronikářů a dalších znalců z regionu. Úvod ke knize napsal místní rodák biskup královehradecký Jan Vokál. Každé památce je vždy v knize věnována dvojstrana s popisem aktuálního stavu, fotografiemi a historií památky. Dozvíte se v ní také o významu symbolů křížů v historii, nechybí ani popis jednotlivých částí křížů a přehled jejich typů.

Celá kniha bude také v elektronické verzi umístěna na webových stránkách Místní akční skupiny Hlinecko.

Knihu je možné zakoupit v kanceláři MAS nebo v Turistickém informačním centru v Hlinsku za 250 Kč.
Knihu si můžete objednat také na obecním úřadu.

kniha_sakralni_stavby_obal01_2016.pdf (velikost: 0.3 MB)

kniha_sakralni_stavby_uvod01_2016.pdf (velikost: 1.6 MB)

kniha_sakralni_stavby_vysocina01_2016.pdf (velikost: 6.7 MB)

17.12.2015

Výzva k podávání žádostí na kotlíkové dotace

Vážení občané
Pardubický kraj vyhlásil dne 17.12.2015 výzvu k podávání žádostí na poskytnutí dotace vlastníkům rodinných domů v Pardubickém kraji na výměnu stávajících ručně plněných kotlů na pevná paliva za nové nízkoemisní zdroje. Cílem tohoto programu je snížit emise z lokálního vytápění domácností ve všech městech a obcích Pardubického kraje. Podrobnosti na www.pardubickykraj.cz/kotlikove-dotace.
V případě potřeby Vám rádi poradíme i na Obecním úřadě.

kotlikove_dotace_1vyzvy12_2015.pdf (velikost: 0.1 MB)

17.12.2015

Pardubický kraj proti dluhům

Problematika finanční gramotnosti, podomní prodejci, nevýhodně uzavřené smlouvy či předváděcí akce a takzvaní šmejdi. Proti těmto neduhům chce pomocí seminářů bojovat také Pardubický kraj.

Ve čtvrtek 7. ledna 2016 v Hlinsku v kinosále Multifunkčního centra od 16:30

se uskuteční seminář lektorovaný příslušníky Police České republiky a zaměstnanci obecně prospěšné společnosti MOST PRO, na kterém se jeho návštěvníci dozvědí, jak se účinně proti těmto, ale i dalším nástrahám bránit. Přednáška je určená pro širokou veřejnost a zejména seniorům. Prostory, v nichž se seminář uskuteční, jsou bezbariérové se stolovou úpravou.

letak_proti_dluhum12_2015.pdf (velikost: 0.8 MB)