Zájezd do Horáckého divadla


V sobotu 17.3.2018 se konal další zájezd do Horáckého divadla v Jihlavě. Tentokrát jsme shlédli představení Rok na vsi. Románová kronika bratří Mrštíků, která popisuje události ve fiktivní moravské vesničce během jednoho roku v posledním desetiletí 19. století. Jednalo se o derniéru této hry a všem se představení líbilo.


Vánoční koncert u Sv. Mikuláše


Ve středu 27.12.2017 se konal sváteční koncert v kostele sv. Mikuláše ve Rváčově. S nádherným programem vystoupil Břízův chrámový sbor z Kameniček. Kostel se zcela zaplnil a vystoupení mělo velký úspěch.


Mrákotínka ve Rváčově


Ve čtvrtek 23.11.2017 jsme pořádali na sále Rváčovského hostince vystoupení dechové kapely Mrákotínka. Během více jak dvouhodinového vystoupení došlo i na tanec a připravené bylo i drobné občerstvení.


Návštěva Horáckého divadla


V pátek 10.11.2017 se uskutečnil další zájezd do Horáckého divadla v Jihlavě. Společně jsme shlédli hru „SEX NOCI SVATOJÁNSKÉ“. Vystoupení se líbilo a začínáme vybírat představení na jaro.


Setkání harmonikářů a heligonkářů - Dřevíkov


V areálu parketu na Dřevíkově se ve středu 5.7. 2017 konalo již VII. setkání harmonikářů a heligonkářů, které uspořádal místní sbor dobrovolných hasičů ve spolupráci s obcí Vysočina. Během svátečního odpoledne se představilo celkem 25 hudebníků včetně doprovodu. Zpestřením mezi harmonikáři bylo vystoupení pana Mareše z Dolní Čermné se svým flašinetem z roku 1860. Letošnímu setkání přihlíželo cca 200 spokojených návštěvníků. Poděkování za velmi zdařilou akci patří všem účinkujícím i pořadatelům. Více fotek najdete ve fotogalerii na webových stránkách SDH Dřevíkov.


Vystoupení Jiřího Žáka ve Rváčově


Ve čtvrtek 29.6.2017 vystoupil ve Rváčově herec Vinohradského divadla pan Jiří Žák s programem Vysočina - inspirace mého srdce. Herec hovořil o svém vztahu k Vysočině a došlo i na vyprávění o hereckém životě. Vystoupení se konalo v prostorách výstavy obrazů a všem se moc líbilo.


Zájezd do Horáckého divadla


V pátek 3.3.2017 se uskutečnil další zájezd do Horáckého divadla do Jihlavy. Autobus byl tradičně naplněn a představení "Adéla ještě nevečeřela" se všem moc líbilo.


Zájezd do Horáckého divadla


Ve středu 20.4.2016 se konal zájezd do Horáckého divadla do Jihlavy na hru "Hotel mezi dvěma světy". Hra vyzývala k zamyšlení a divákům se líbila.


Výstava obrazů Václava Štědrého - Možděnice


V sobotu 2.4.2016 byla v Možděnici slavnostně zahájena výstava obrazů Václava Štědrého. Po krásném kulturním programu připraveném paní učitelkou Lídií Kárskou zavzpomínal na dědečka pan Stanislav Rytych. Poté už se návštěvníci věnovali prohlídce vystavených děl. Všechny nás potěšila velká účast hostů. Výstava potrvá do soboty 9.4.2016.


MDŽ


Sobota 12. března se nesla v duchu oslav Mezinárodního dne žen. Společná posezení se konala ve Svobodných Hamrech a na Dřevíkově, kde navíc zahrál pan Havel k poslechu i tanci.


Dětský karneval ve Rváčově


V sobotu 5.3.2016 se konal ve Rváčově karneval. Dětí a rodičů byl plný sál a všichni se výborně bavili.


Vystoupení Josefa Sochora - Rváčov


V pátek 11.12.2015 vystoupil před zaplněným sálem hostince ve Rváčově zpěvák Josef Sochor. Během více jak dvouhodinového programu zazněla řada známých hitů, které si doslova zpíval celý sál. Návštěvníci obdrželi i malé občerstvení a všichni se výborně bavili.


Koncert u Sv. Mikuláše - SoliDeo


V neděli 27. prosince se v kostelíku u Sv. Mikuláše uskutečnil vánoční koncert, na kterém vystoupila skupina Solideo, která za hojné účasti svátečně naladěných diváků, zahrála na netradiční hudební nástroje.


Výstava obrazů malířů Vysočiny 2015


Ve středu 17. června byla ve Rváčově slavnostně zahájena Výstava obrazů malířů Vysočiny. Kulturní vložku zajistily děti z kamenické školy. Poté starosta obce přivítal autory vystavených děl, hosty a návštěvníky vernisáže. Hojná účast přítomných svědčí o stále vyšším zájmu o naši výstavu. Výstava potrvá do 30. srpna. Všichni jste srdečně zváni.


Okrsková soutež - Svobodné Hamry 16.05.2015

Dne 16.5.2015 se konala orksková soutěž požárního sportu ve Svobodných Hamrech. Akce se konala při příležitosti 95. výročí založení SDH Dřevíkov a SDH Svobodné Hamry. Soutěže se zúčastlila dvě družstava dětí, jedno družstvo žen a 8 družstev mužů. Družstvo Svobodných Hamrů získalo krásné 3. místo, Dřevíkov se umístil na 6. místě a Možděnice na 8. místě. Při příležitosti 95. výročí obou sborů si návštěvníci mohli prohlédnout v hasičské sbrojnici výstabu dobových materiálů a fotografií. Po soutěži si přítomní, hlavně děti, mohli dopřát koupel v pěně připravené dobrovolnými hasiči z Hlinska nebo vyzkoušet a pocítit tlak hasičské proudnice používané u reálného zásahu. Doprovodný program zakončila nacvičená ukázka vodní fontány za hudebního doprovodu Smetanovy Vltavy, kterou si pro návštěvníky připravili dobrovolní hasiči ze Svobodných Hamrů. Na konci odpoledne se střílelo i z pravého děla. Celé odpoledne doprovázelo slunečné počasí a všichni se dobře bavili. Fotogalerie z akce. Více fotografií a videí je možné nalést na stránkách SDH Svobodné Hamry a SDH Dřevíkov.

Datum vložení: 21.05.2015

Zájezd do Horáckého divadla


20.4.2015 se uskutečnil další zájezd do Horáckého divadla do Jihlavy, tentokrát na představení Maryša. Autobus byl opět naplněn do posledního místa a vystoupení slavilo úspěch.


Dětský karneval - Rváčov


V sobotu 14. března se ve Rváčově na sále konal dětský karneval. Účast byla hojná, děti se představily v nejrůznějších maskách. Proběhlo několik soutěží o mnoho sladkých cen.


Zájezd do Horáckého divadla


V sobotu 1.11.2014 se uskutečnil další zájezd do Horáckého divadla do Jihlavy. Tentokrát na muzikálovou komedii "Někdo to rád horké". Představení bylo beznadějně vyprodané a moc se líbilo. Podrobné informace a fotografie z představení naleznete na stránkách divadla - www.hdj.cz


Zájezd - Hor. div. Jihlava 26.11.2013


Zájezd - Horácké divadlo Jihlava 26.11.2013 V úterý 26.11.2013 se uskutečnil zájezd do Horáckého divadla v Jihlavě, který pořádala kulturní komise obce. Jako již tradičně se podařilo naplnit celý autobus a představení „Muž z La Manchy“ se velmi líbilo. Další zájezd se plánuje na začátek příštího roku.


Fotografie z koncertu SolideoKoncert SoliDeo

Koncert SoliDeo sv. Mikuláš 28.12.2012
Dne 28.12.2012 se v kostele sv. Mikuláše konal tradiční koncert. Letos se oproti minulým ročníkům konal mezi vánočními svátky a Novým rokem. Účastníci koncertu si vyslechli vystoupení souboru SoliDeo, který se specializuje na interpretaci instrumentální a vokální hudby gotické, renesanční a barokní. Zajímavostí tohoto souboru je hra na speciální nástroje různých druhů. Koncertu se účastnilo početné publikum. Fotogalerie z akce
Ukázka z koncertu:
Navštivte také internetové stránky souboru SoliDeo, kde naleznete více podrobností.

Obec Vysočina děkuje všem přispěvovatelům na obnovu hřbitovní zdi.

Datum vložení: 08.04.2013