logo obce Vysočina


Zájezd do Horáckého divadla

V sobotu 17.3.2018 se konal další zájezd do Horáckého divadla v Jihlavě. Tentokrát jsme shlédli představení Rok na vsi. Románová kronika bratří Mrštíků, která popisuje události ve fiktivní moravské vesničce během jednoho roku v posledním desetiletí 19. století. Jednalo se o derniéru této hry a všem se představení líbilo.


Vánoční koncert u Sv. Mikuláše

Ve středu 27.12.2017 se konal sváteční koncert v kostele sv. Mikuláše ve Rváčově. S nádherným programem vystoupil Břízův chrámový sbor z Kameniček. Kostel se zcela zaplnil a vystoupení mělo velký úspěch.


Mrákotínka ve Rváčově

Ve čtvrtek 23.11.2017 jsme pořádali na sále Rváčovského hostince vystoupení dechové kapely Mrákotínka. Během více jak dvouhodinového vystoupení došlo i na tanec a připravené bylo i drobné občerstvení.


Návštěva Horáckého divadla

V pátek 10.11.2017 se uskutečnil další zájezd do Horáckého divadla v Jihlavě. Společně jsme shlédli hru „SEX NOCI SVATOJÁNSKÉ“. Vystoupení se líbilo a začínáme vybírat představení na jaro.


Setkání harmonikářů a heligonkářů - Dřevíkov

V areálu parketu na Dřevíkově se ve středu 5.7. 2017 konalo již VII. setkání harmonikářů a heligonkářů, které uspořádal místní sbor dobrovolných hasičů ve spolupráci s obcí Vysočina. Během svátečního odpoledne se představilo celkem 25 hudebníků včetně doprovodu. Zpestřením mezi harmonikáři bylo vystoupení pana Mareše z Dolní Čermné se svým flašinetem z roku 1860. Letošnímu setkání přihlíželo cca 200 spokojených návštěvníků. Poděkování za velmi zdařilou akci patří všem účinkujícím i pořadatelům. Více fotek najdete ve fotogalerii na webových stránkách SDH Dřevíkov.


Vystoupení Jiřího Žáka ve Rváčově

Ve čtvrtek 29.6.2017 vystoupil ve Rváčově herec Vinohradského divadla pan Jiří Žák s programem Vysočina - inspirace mého srdce. Herec hovořil o svém vztahu k Vysočině a došlo i na vyprávění o hereckém životě. Vystoupení se konalo v prostorách výstavy obrazů a všem se moc líbilo.


Zájezd do Horáckého divadla

V pátek 3.3.2017 se uskutečnil další zájezd do Horáckého divadla do Jihlavy. Autobus byl tradičně naplněn a představení "Adéla ještě nevečeřela" se všem moc líbilo.


Výstava obrazů Václava Štědrého - Možděnice

V sobotu 2.4.2016 byla v Možděnici slavnostně zahájena výstava obrazů Václava Štědrého. Po krásném kulturním programu připraveném paní učitelkou Lídií Kárskou zavzpomínal na dědečka pan Stanislav Rytych. Poté už se návštěvníci věnovali prohlídce vystavených děl. Všechny nás potěšila velká účast hostů. Výstava potrvá do soboty 9.4.2016.


Zájezd do Horáckého divadla

Ve středu 20.4.2016 se konal zájezd do Horáckého divadla do Jihlavy na hru "Hotel mezi dvěma světy". Hra vyzývala k zamyšlení a divákům se líbila.


MDŽ

Sobota 12. března se nesla v duchu oslav Mezinárodního dne žen. Společná posezení se konala ve Svobodných Hamrech a na Dřevíkově, kde navíc zahrál pan Havel k poslechu i tanci.

Obecní úřad Vysočina,
Dřevíkov čp. 55,
539 01 Hlinsko