logo obce Vysočina


Kurz malování - knihovna Rváčov

V sobotu 11.5. se uskutečnil první kurz malování v rámci projektu „Vysočina maluje“. Účastníci si vyzkoušeli nové techniky pod vedením paní Lazárkové. Další kurzy se konají 18.5. a 8.6. v knihovně ve Rváčově. Všichni jste srdečně zváni.


Beseda s panem Měkotou

Dne 16. dubna se uskutečnila cestopisná beseda s Hanou a Mirkem Měkotovými o cestě po Ukrajině. Opět to bylo poutavé vyprávění s mnoha pěknými fotkami.


Cestopisná beseda v knihovně

V úterý 12.2.2019 se v knihovně konala cestopisná beseda Hany a Mirka Měkotových s názvem JOTUNHEIMEN – DOMOV OBRŮ. Zajímavé vyprávění a řada krásných fotografií zaujaly všechny návštěvníky.


Beseda s Kamilou Skopovou - knihovna Rváčov

Ve čtvrtek 6.12.2018 se v knihovně ve Rváčově konalo každoroční setkání s folkloristkou a spisovatelkou paní Kamilou Skopovou. Povídalo se o Vánocích a došlo i na představení připravované knihy. Účastníci byli velice potěšeni příjemně stráveným podvečerem.


Kurzy malování v knihovně

Dva víkendy si mohli zájemci vyzkoušet různé techniky malování v rámci projektu „Vysočina maluje“. Kurz probíhal v knihovně ve Rváčově a výuky se opět ujala paní Lazárková. Díla budete moci shlédnout v rámci tradiční výstavy obrazů. Projekt „Vysočina maluje“ je finančně podpořen Pardubickým krajem.


Beseda s cestovateli

V úterý 20.2.2018 se v knihovně ve Rváčově konala zajímavá beseda s názvem „PŘES HORY A DOLY ZA NORSKÝMI TROLY“. Cestovatelé Hana a Mirek Měkotovi všechny zaujali poutavým vyprávěním a řadou krásných fotografií.


O Vánocích s Kamilou Skopovou

Ve čtvrtek 30.11.2017 se konalo další setkání s oblíbenou spisovatelkou paní Kamilou Skopovou. Vánočně vyzdobená knihovna byla plná a beseda se všem moc líbila.


Výroba vánočních ozdob v knihovně

V neděli 12.11.2017 si zájemci mohli vyzkoušet výrobu ozdob z korálků. Akce se konala v rámci projektu „Nezapomeňte se vrátit“ a setkala se s velkým zájmem. Dále je připravena beseda s paní Skopovou, která se bude konat 30.11.2017.


Vysočina maluje - knihovna Rváčov

Na přelomu srpna a září se konal projekt "Vysočina maluje". Výtvarný kurz vedla lektorka paní Lazárková. Letos si zájemci vyzkoušeli enkaustiku, akryl, akvarel a nejrůznější kombinace. Na závěr ze svých děl uspořádali výstavu na chodbě knihovny. Výstavu můžete shlédnout do konce měsíce září.


Návštěva dětí z mateřské školy v knihovně

Děti z mateřské školky z Trhové Kamenice navštívily knihovnu ve Rváčově. Prohlédly si výstavu obrázků vytvořených v rámci projektu „Vysočina maluje“ a samy si vyzkoušely některé techniky malování.

Obecní úřad Vysočina,
Dřevíkov čp. 55,
539 01 Hlinsko