Vítání občánků 2019

V sobotu 27. dubna jsme na obecním úřadě přivítali nejmladší občánky naší obce. S hezkým programem vystoupily žákyně ze ZŠ z Trhové Kamenice. Všem přejeme hodně zdraví, štěstí a životních úspěchů.

Horácké divadlo Jihlava

Ve středu 3.4. se konal zájezd do Horáckého divadla v Jihlavě. Tentokrát jsme měli možnost vidět představení „Škola základ života“. Divadlo bylo beznadějně vyprodané a všichni se výborně bavili.

Oslavy MDŽ

Na Vysočině se slavilo MDŽ. První akcí k Mezinárodnímu dni žen byl 2.3. Babský bál v Možděnici, následovaly 9.3. oslavy ve Rváčově, Svobodných Hamrech a ve Dřevíkově. Program se vydařil a všem se líbil. Velké poděkování patří pořadatelům.

Ochrana lesa proti kůrovci

V úterý 12.3. jsme společně s LESY ČR pořádali seminář „Ochrana lesa proti kůrovci“. Účastníci se seznámili s aktuálními  možnostmi a důležité byly i informace o vypsaných dotacích na tato opatření. Seminář vedl Ing. Jiří Laštůvka. V přiložených prezentacích naleznete informace k problematice kůrovce a k získání dotací na boj s tímto škůdcem.

kurovec_prezentace03_2019.ppt (velikost: 10.2 MB)

kurovec_dotace03_2019.ppt (velikost: 0.6 MB)

Návštěva hejtmana Pardubického kraje

Ve středu 23.1.2019 navštívil naší obec hejtman Pardubického kraje pan Martin Netolický. Návštěvu zahájil prohlídkou prodejen ve Rváčově a ve Dřevíkově, které provozuje obec a Pardubický kraj, v rámci dotačního programu, přispívá na jejich provoz. Schůzka dále pokračovala na obecním úřadě kde se pan hejtman setkal se zastupiteli obce. Zde jsme představili naše připravované projekty a řešili jsme možnost podpory a spolupráce. Článek o návštěvě najdete na webové stránce Pardubického kraje na adrese https://www.pardubickykraj.cz/aktuality/99481/venkovske-prodejny-jsou-ohrozeny-druh-chceme-jim-pomoci-s-prezitim-rika-hejtman-netolicky

Výroční valná hromada SDH okrsku Trhová Kamenice

V sobotu 9.2.2019 se v Možděnici konala Výroční valná hromada SDH okrsku Trhová Kamenice. Hodnotil se rok 2018, schvaloval plán činnosti na letošní rok a řešily se aktuální otázky.

Vánoční koncert - Sv. Mikuláš

Ve čtvrtek 27.12. 2018 se uskutečnil tradiční sváteční koncert v kostele sv. Mikuláše ve Rváčově. Pozvali jsme opět Břízův chrámový sbor z Kameniček, který po loňském úspěšném vystoupení navodil svými koledami a písněmi překrásnou sváteční náladu. O správné volbě svědčila rekordní účast, neboť kostel byl zcela zaplněn.

Vánoční setkání - Možděnice

V úterý 18.12. se konalo Vánoční setkání v Domově s pečovatelskou službou v Možděnici. S krásným programem nás navštívily děti z mateřské školy z Trhové Kamenice se svými učitelkami. Navodily krásnou vánoční atmosféru a všichni byli moc spokojeni. Děkujeme.

Výroční valné hromady sborů dobrovolných hasičů

V průběhu měsíce ledna se konaly Výroční valné hromady jednotlivých Sborů dobrovolných hasičů. Hodnotil se rok 2018 a schvalovaly se plány činnosti na rok 2019. Vystoupila řada hostů z okolních sborů. Udělovaly se medaile za věrnost a další ocenění.

Odhalení pamětní desky k výročí republiky - Možděnice

V sobotu 3.11.2018 byla v Možděnici slavnostně odhalena pamětní deska k výročí republiky. V rámci programu se dále vysadila lípa a promítaly historické fotografie.