Mikroregion Odersko

Ve středu 9. října navštívili naši obec představitelé obcí Dobrovolného svazku Odersko. Společně jsme jim představili areál SK Rváčov, knihovnu, Obecní úřad, prodejny, které provozujeme a výjezdovou jednotku SDH. Zajímali se i o připravované projekty. V průběhu dne došlo na prezentaci MAS Hlinecko a na návštěvu Veselého Kopce.

Zájezd do Horáckého divadla

Kulturní komise obce uspořádala ve středu 30.10. další zájezd do Horáckého divadla na představení "Zahrádky". Jedná se o komedii o sousedských vztazích, plotech a ukradeném trpaslíkovi. Představení se všem účastníkům líbilo.

Vánoční konzert - Sv. Mikuláš

V sobotu 7.12. se konal tradiční Sváteční koncert v kostele sv. Mikuláše ve Rváčově. S krásným programem vystoupil pěvecký sbor Jeřabiny z Trhové Kamenice. Vstupné bylo dobrovolné a výtěžek bude použit na opravu hřbitovní zdi.

Vánoční setkání v Možděnici

V úterý 17.12. se konalo Vánoční setkání v Domově s pečovatelskou službou v Možděnici. Jak je dobrým zvykem, s krásným programem vystoupily děti z mateřské školy z Trhové Kamenice se svými učitelkami. Setkání přineslo do domova příjemnou předvánoční atmosféru. Děkujeme.

V sobotu 7.9. se na Dřevíkově uskutečnil již 16. ročník Memoriálu Ladislava Drápalíka v požárním útoku a netradiční disciplíně s předávkou vody. I přes nepřízeň počasí přijelo 7 družstev mužů a 2 družstva žen. V mužích s přehledem zvítězili hasiči ze Studnic, kteří tím obhájili loňské prvenství. V kategorii žen pak uspěly hasičky ze Ždírce nad Doubravou. Všem zúčastněným děkujeme za předvedené výkony, divákům a hostům za podporu a těšíme se na viděnou při dalším ročníku.

115. výročí od založení SDH Rváčov

V sobotu 21. 9. 2019 si dobrovolní hasiči ve Rváčově připomněli výročí uplynutí 115. let od založení místního Sboru dobrovolných hasičů. Oslavy se zúčastnil i hejtman Pardubického kraje pan Martin Netolický. Po slavnostním průvodu a položení věnce u pomníku padlých pokračoval program ve sportovním areálu. Následovalo seznámení s historií, zdravice hostů a řada ukázek hasičských zásahů a techniky. O příjemnou atmosféru se svým vystoupením starala Hlinečanka.

Výstava obrazů malířů Vysočiny

Ve čtvrtek 20.6.2019 byla slavnostně zahájena „Výstava obrazů malířů Vysočiny“ ve Rváčově. Výstava se koná pod záštitou senátora pana Jana Tecla. Vystavuje celkem 10 autorů a ke zhlédnutí jsou i práce klientů Domova sociálních služeb ze Slatiňan. Poděkování patří dětem ze ZŠ v Trhové Kamenici, které pod vedením paní učitelky Lýdie Kárské, připravily krásný kulturní program. Dále jsou představeny i výtvarné práce, které vznikly v projektu „Vysočina maluje“. Tento projekt finančně podpořil Pardubický kraj. Je otevřeno denně, mimo pondělí, od 9.00 do 12.00 a od 13.00 do 17.00 hodin. Výstava potrvá do 18.8.2019.

Blesková povodeň a krupobití

Ve čtvrtek 29. 8. 2019 postihla naši obec silná lokální bouře. Popadalo několik stromů a Možděnici doslova zaplavil silný déšť doplněný kroupami. Došlo k zatopení místních komunikací a několika sklepů. Všem, kdo se zapojil, děkujeme za pomoc při odstraňování vzniklých škod.

Návštěva senátora Tecla

V pondělí 10.6.2019 navštívil naši obec senátor pan Jan Tecl. Diskutovali jsme o aktuálních problémech venkova a o nutnosti zachování základních služeb i v malých obcích. Pan senátor zároveň vyhověl naší žádosti a přijal záštitu nad letošní Výstavou obrazů malířů Vysočiny ve Rváčově.

Cvičení hasičské výjezdové jednotky

Ve čtvrtek 27.6. se uskutečnilo cvičení výjezdové jednotky hasičů. Bylo zaměřené především na kontrolu provozuschopnosti vodních čerpadel, jejich údržbu a dále na přípravu pytlů s pískem pro použití při povodních. Řeka Chrudimka již letos zahrozila vylitím z břehů po vydatných deštích. Členové jednotky se pravidelně cvičí a jsou připraveni k případnému zásahu.