Horácké divadlo Jihlava

Ve středu 3.4. se konal zájezd do Horáckého divadla v Jihlavě. Tentokrát jsme měli možnost vidět představení „Škola základ života“. Divadlo bylo beznadějně vyprodané a všichni se výborně bavili.

Oslavy MDŽ

Na Vysočině se slavilo MDŽ. První akcí k Mezinárodnímu dni žen byl 2.3. Babský bál v Možděnici, následovaly 9.3. oslavy ve Rváčově, Svobodných Hamrech a ve Dřevíkově. Program se vydařil a všem se líbil. Velké poděkování patří pořadatelům.

Ochrana lesa proti kůrovci

V úterý 12.3. jsme společně s LESY ČR pořádali seminář „Ochrana lesa proti kůrovci“. Účastníci se seznámili s aktuálními  možnostmi a důležité byly i informace o vypsaných dotacích na tato opatření. Seminář vedl Ing. Jiří Laštůvka. V přiložených prezentacích naleznete informace k problematice kůrovce a k získání dotací na boj s tímto škůdcem.

kurovec_prezentace03_2019.ppt (velikost: 10.2 MB)

kurovec_dotace03_2019.ppt (velikost: 0.6 MB)

Návštěva hejtmana Pardubického kraje

Ve středu 23.1.2019 navštívil naší obec hejtman Pardubického kraje pan Martin Netolický. Návštěvu zahájil prohlídkou prodejen ve Rváčově a ve Dřevíkově, které provozuje obec a Pardubický kraj, v rámci dotačního programu, přispívá na jejich provoz. Schůzka dále pokračovala na obecním úřadě kde se pan hejtman setkal se zastupiteli obce. Zde jsme představili naše připravované projekty a řešili jsme možnost podpory a spolupráce. Článek o návštěvě najdete na webové stránce Pardubického kraje na adrese https://www.pardubickykraj.cz/aktuality/99481/venkovske-prodejny-jsou-ohrozeny-druh-chceme-jim-pomoci-s-prezitim-rika-hejtman-netolicky

Výroční valná hromada SDH okrsku Trhová Kamenice

V sobotu 9.2.2019 se v Možděnici konala Výroční valná hromada SDH okrsku Trhová Kamenice. Hodnotil se rok 2018, schvaloval plán činnosti na letošní rok a řešily se aktuální otázky.

Vánoční koncert - Sv. Mikuláš

Ve čtvrtek 27.12. 2018 se uskutečnil tradiční sváteční koncert v kostele sv. Mikuláše ve Rváčově. Pozvali jsme opět Břízův chrámový sbor z Kameniček, který po loňském úspěšném vystoupení navodil svými koledami a písněmi překrásnou sváteční náladu. O správné volbě svědčila rekordní účast, neboť kostel byl zcela zaplněn.

Vánoční setkání - Možděnice

V úterý 18.12. se konalo Vánoční setkání v Domově s pečovatelskou službou v Možděnici. S krásným programem nás navštívily děti z mateřské školy z Trhové Kamenice se svými učitelkami. Navodily krásnou vánoční atmosféru a všichni byli moc spokojeni. Děkujeme.

Výroční valné hromady sborů dobrovolných hasičů

V průběhu měsíce ledna se konaly Výroční valné hromady jednotlivých Sborů dobrovolných hasičů. Hodnotil se rok 2018 a schvalovaly se plány činnosti na rok 2019. Vystoupila řada hostů z okolních sborů. Udělovaly se medaile za věrnost a další ocenění.

Odhalení pamětní desky k výročí republiky - Možděnice

V sobotu 3.11.2018 byla v Možděnici slavnostně odhalena pamětní deska k výročí republiky. V rámci programu se dále vysadila lípa a promítaly historické fotografie.

Ustavující zasedání zastupitelstva obce Vysočina

Dne 31.10.2018 se v budově obecního úřadu na Dřevíkově konala ustavující schůze zastupitelstva obce Vysočina. Hlavním bodem programu byla volba starosty obce, kterým se opětovně stal Tomáš Dubský. Místostarostou obce byl zvolen Mgr. Bc. Zdeněk Štengl. Dále se volili předsedové zřízených výborů a komisí.