Horácké divadlo


Dne 19. 10. 2023 se uskutečnil zájezd do Horáckého divadla v Jihlavě na představení Mrzák Inishmaanský. Je to černá komedie o tom, co s lidmi udělá, když do zapadlého koutu irského  ostrova přijedou američtí filmaři.


Přednáška s Janou Kábovou


V úterý 3. 10. se v knihovně uskutečnila přednáška s paní Janou Kábovou o technice Facelift a tělesných procesech.


Kurzy malování v knihovně


V sobotu 30. 9. se uskutečnil výtvarný kurz s lektorkou Olgou Lazárkovou. Tentokrát se malovalo na textil.


Pohádková stezka ve Rváčově


V sobotu 16. 9. 2023 ožil Rváčov pohádkovými postavami. Podzimní procházku připravili převážně dobrovolníci ze Rváčova, ale i z blízkého okolí. Počasí nám přálo a na pohádkovou stezku se v průběhu odpoledne vydalo celkem 149 dětí s doprovodem.
Rodiče s dětmi procházeli trasu dlouhou asi 2 km. Vedla od autobusové zastávky směrem k Veselému Kopci, dále po louce pana Benáka, kterému tímto děkujeme za vstřícnost, a cestou přes náves kolem místní hasičárny až k hospodě U Zelené Sedmy, kde na děti čekalo občerstvení a zábava.
Pro děti bylo připraveno celkem čtrnáct stanovišť a 24 pohádkových postaviček, které dětem po cestě připravily zábavné úkoly. Na startu čekal na děti Mickey Mouse. Ten rozdával kartičky, na které po zdárném splnění úkolu děti dostaly na každé zastávce razítko.
Děti určovaly barvy a tvary, pomáhaly pirátům skládat mapu s pokladem, cvičily s Bobem a Bobkem, tahaly velikou řepu, hledaly kouzelné předměty s čarodějnicí Wednesday, zatloukaly hřebíky s Patem a Matem, s vílou vyzkoušely sázení stromků, hledaly houby s Křemílkem a Vochomůrkou, sportovní aktivity potrénovaly s klaunem, u Shreka a Fiony poznávaly pohádkové bytosti a u vodníka lovily ryby. V cíli na ně čekala královna, která děti za vyplněnou kartičku odměnila. Děti dostaly lístečky na párek v rohlíku a točenou limonádu zdarma.  Dále měly děti možnost zatočit si kolem štěstí, odkud si odnášely drobné dárky. V prostoru okolo hospody U Zelené Sedmy byl pro děti připraven doprovodný program. Po celý zbytek odpoledne mohly libovolně využívat skákací hrad, navštívit tvořivé dílničky, využít malování na obličej a na památku si vyrobit odznáček dle vlastní fantazie. O příjemnou hudební atmosféru se postaral Pavel Mach a jeho písničky z pohádek.
Pro návštěvníky pohádkové stezky bylo připraveno občerstvení v podobě hamburgerů, hranolek a palačinek. Velké poděkování patří všem, kteří se na této akci podíleli.


Jubilejní 20. ročník memoriálu Ladislava Drápalíka


Soutěže se zúčastnilo 7 družstev mužů a 2 družstva žen. Po dlouhých 19 letech se to nakonec povedlo a muži ze Dřevíkova zvítězili. Hned v závěsu se na 2. místě umístili Svobodné Hamry. V kategorii žen letos zvítězily hasičky z Trhové Kamenice. První kolo soutěže byl klasický útok s rozbalováním hadic a překonáním překážky v podobě balíku slámy a druhé kolo tradiční přeprava vody na terč (plastová lahev naplněná vodou) pomocí kbelíku. Po konání hlavní soutěže si zástupce z každého družstva vyzkoušel soutěžní disciplínu rozbalování hadice na vzdálený kolík. Letos byl závěr rovněž dramatický a došlo také na rozstřel, ze kterého vyšel vítězně zástupce z Chrasti. SDH Chrast soutěžil na Dřevíkově poprvé. V kategorii žen zvítězila zástupkyně z Možděnice. Akci doprovázelo teplé slunečné počasí a diváci se bavili.


Setkání hasičských historických praporů


Setkání hasičských historických praporů u příležitosti výročí založení 20.let Krajského sdružení hasičů Pardubického kraje - Zástupci SDH jednotlivých obcí Vysočina se v Pardubicích zúčastnili slavnostní akce přehlídky praporů, při které byla předána a připnuta na prapor památní stuha. Akci doprovázelo teplé počasí, až nošení praporu bylo pro mnohé poměrně vyčerpávající.


Rybářské závody ve Rváčově


3. ročník rybářských závodů dětí se uskutečnil 2. 9.  ve Rváčově na rybníku u Svatého Mikuláše. Závodů se zúčastnily děti z Hlinska, Trhové Kamenice a Rváčova. Chytilo se celkem 64 ryb. Nejmladšímu závodníkovi byly tři roky.  Na prvním místě se umístil Ondra Tlapák,  druhé místo obsadil Radek Kábele a na třetím místě byl Štěpán Linhart. Rád bych poděkoval všem, co se podíleli na organizaci závodů.


Nohejbal Svobodné Hamry


12. 8. se uskutečnil 33. ročník turnaje v nohejbalu trojic ve Svobodných Hamrech. Turnaje se zúčastnilo 6 týmů a v kategorii “veteránů” 4 týmy. Ve veteránské kategorii zvítězili Medáci před týmem Svobodných Hamrů a na třetím místě se umístila Slávie B. Klobouk dolů před týmem Medáků, který se účastnil i hlavní soutěže. Stále dokazují svoji výbornou výkonnost. Vítězem hlavního turnaje se staly Svobodné Hamry před týmem Tři oříšky a na třetím místě skončilo mužstvo Z kopce. Na závěr se sluší poděkovat za vynikající obsluhu hasičkám ze sboru Svobodných Hamrů, zvláště vynikající kuřecí steaky a tradiční bramboráčky potěšily žaludky hladových hráčů. Všichni byli velmi spokojeni a těší se na další ročník pod vedením Vlastíka Blažka. 


Setkání harmonikkářů na Dřevíkově


Ve středu 5. 7. 2023 jsme uspořádali XI. setkání harmonikářů a heligonkářů v areálu parketu na Dřevíkově. Letos se zúčastnil rekordní počet - 31 hrajících harmonikářů plus 7 doprovodných muzikantů včetně zpěvaček. Nejmladším harmonikářem byl Ondra Maštalířský a nejstarším 85letý pan František Dědina ze Studené u Telče. Začátek akce byl poznamenán blížící se bouřkou s lijákem a větrem. To nejhorší nás naštěstí minulo a tak se všichni na pódiu vystřídali se dvěma písničkami. Návštěvníci, kteří se nezalekli předpovědí počasí, si u nás užili pěkné odpoledne s písničkami i tancem.


ZOO v Jihlavě


V sobotu 1. 7. 2023 obec Vysočina uspořádala zájezd do Zoo Jihlava. Zúčastnilo se jej 47 zájemců. V pořádku nás na místo určení a zpět dopravil objednaný autobus. Počasí vyšlo skvěle a bonusem byl pro každé dítě, které obdrželo jedničku na vysvědčení, vstup za 1 korunu.  V zoo jsme prošli několik pavilónů, děti si pohrály na hřišti s průlezkami a tobogánem, pochutnali jsme si na rychlém občerstvení a užili si slunečný den. Výlet byl příjemným zahájením letních prázdnin. Děkujeme obci Vysočina za uhrazení dopravy. 


Dračí lodě na rybníku Řeka


Družstvo KVAKundy TEAM Dřevíkov se po součtu časů ze dvou rozjížděk umístilo na krásném 5. místě, jako v předchozím ročníku. I přes občasné přeháňky v průběhu celého dne se závod vydařil a návštěvníci a soutěžící si akci užili. 


Dětský den ve Rváčově


Dne 10. 6. se ve Rváčově konal dětský den. I přes občasé přeháňky se sešlo přes sto dětí. O zábavu se postarali nejen dobrovolníci u soutěží pro děti, ale i mažoretky z DDM Hlinsko, David Půlpán se svými přáteli a ukázkou výcviku psů a krásnou atmosféru završili hasiči z Trhové Kamenice s pěnou pro děti. Výtěžek z celé akce ve výši 9.000 Kč byl věnován SK Rváčov na nákup vybavení pro mladé fotbalisty - míče, přenosné branky a sítě na míče.


Oslavy 100. výročí založení sborů dobrovolných hasičů Dřevíkov a Svobodné Hamry


V sobotu 21. srpna 2021 po poledni vyšel slavnostní průvod ze Dřevíkova do Svobodných Hamrů, kde se odehrál hlavní děj oslav. Vystoupily mažoretky z Ronova nad Doubravou, diváci viděli ukázky požárních útoků a hasičské techniky. Velmi zajímavé byly ukázky vyprošťování osob z havarovaného vozidla i likvidace hořícího auta. Děti se vyřádily na skákacím hradu, dospělí si večer užili zábavu na letním parketu v Dřevíkově při country bále zakončené velkým ohňostrojem.


Vítání občánků 2021


V neděli 27. června jsme přivítali nejmladší občánky naší obce. S hezkým programem vystoupily žákyně ze ZŠ z Trhové Kamenice. Všem přejeme hodně zdraví, štěstí a životních úspěchů.


Výstava obrazů malířů Vysočiny


Ve čtvrtek 17.6. byl zahájen 13. ročník Výstavy obrazů malířů Vysočiny, která se koná v horním sále pohostinství ve Rváčově. S ohledem na covidová opatření a velký počet vystavujících malířů se neuskutečnila zahajovací vernisáž. Jména malírů a dalších vystavovatelů včetně termínu konání výstavy jsou uvedneny na plakátu. Pořadatelem výstavy je obec Vysočina. Těšíme se na Vaši návštěvu.


Návštěva ministra Havlíčka


V sobotu 19.6. navštívil naší obec ministr průmyslu a obchodu pan Karel Havlíček. Tématem jednání byla především podpora provozu obchodů na malých obcích a s tím související připravovaný program OBCHŮDEK 2021+. Došlo i na prohlídku obecní prodejny a přilehlého venkovního areálu.


Osvědčení o úspoře emisí

osvedceni_uspora_emisi06_2021.pdf (velikost: 1.9 MB)

Datum vložení: 09.06.2021

Změna ve způsobu oznamování plánovaných odstávek elektřiny

oznameni_cez04_2021.pdf (velikost: 0.6 MB)

Datum vložení: 20.04.2021

Vyhlášení dvousložkové ceny pro vodné a stočné, platné od 1. 6. 2022

cena_vodneho_stocneho06_2022.pdf (velikost: 0.1 MB)

Datum vložení: 06.06.2022

Úřad práce - projekt poradenství Outplacement

up_outplacement_brezen2021.pdf (velikost: 3.3 MB)

Datum vložení: 15.03.2021

Podnikatelský inkubátor

V přiloženém odkazu naleznete informace o pardubickém podnikatelském inkubátoru, který pomáhá nejen začínajícím podnikatelům v jejich činnosti.

Datum vložení: 12.02.2021

Nabídka studia - Gymnázium K. V. Raise a SOu HlinskoVyhlášení dvousložkové ceny vodného a stočného + komentář

cena_vodneho_stocneho11_2020.pdf (velikost: 0.4 MB)

komentar_cena_vodneho_stocneho11_2020.pdf (velikost: 0.7 MB)

Datum vložení: 30.11.2020

Úřad práce ČR a jeho pomoc při finanční tísni spojené s růstem cen energií

pomoc_rostouci_ceny_energii_pruvodni_dopis03_2022.pdf (velikost: 0.5 MB)

pomoc_rostouci_ceny_energii_rezim_dpi03_2022.pdf (velikost: 0.2 MB)

pomoc_rostouci_ceny_energii_urad_prace03_2022.pdf (velikost: 1 MB)

Datum vložení: 07.03.2022

Výsledky voleb do zastupitelstva Pardubického kraje

vysledky_volby_pk_2020.pdf (velikost: 0.3 MB)

Datum vložení: 03.10.2020

Anketa Evropský strom roku

Základní informace o anketě naleznete v přiloženém dopisu a na webových stránkách https://www.treeoftheyear.org/, kde můžete také hlasovat.

evropsky_strom_roku_pruvodni_dopis.pdf (velikost: 0 MB)

Datum vložení: 31.01.2022

Zlepšení kvality ovzduší v obcích

letak_smokeman03_2022.pdf (velikost: 0.6 MB)

Datum vložení: 05.03.2022

Memoriál Ladislava Drápalíka - Dřevíkov


V sobotu 5. září se uskutečnil 17. ročník hasičského Memoriálu Ladislava Drápalíka. Zasoutěžit si a prožít pohodové odpoledne přijelo 9 družstev včetně jednoho ženského. Velmi nás potěšilo, že se zúčastnily všechny místní sbory a hojná účast fandících diváků. Soutěžilo se dvoukolově, požární útok následovala štafeta s ruční předávkou vody, která velmi zamíchala konečným pořadím. Mezi mužskými družstvy zvítězil sbor ze Studnic, kterému opět patří putovní trofej. Uvidíme se znovu za rok při 18. ročníku.


Setkání malířů Vysočiny


Ve čtvrtek 13.8. se ve Rváčově konalo setkání s autory obrazů „Výstavy obrazů malířů Vysočiny“. Pozvání přijal i senátor Jan Tecl, pod jehož záštitou se letošní ročník konal. Vystavující osobně představili svá díla a zbyl i čas na zajímavé povídání.


PODPORA VEŘEJNÉ DOPRAVY V OBCI VYSOČINA, ČÁST RVÁČOV