Výsledky druhého kola volby prezidenta republiky

06.10.2018

Výsledky voleb do zastupitelstva obce a Senátu Parlamentu ČR

Zvolenými zastupiteli v naší obci jsou: Mgr.Bc. Zdeněk Štengl, Jaromír Plíšek, Tomáš Dubský, Zdeněk Dubský, Petr Bačkovský, Vlastimil Blažek a Jan Chmelař

vysledky_volby_senat_2018.pdf (velikost: 0.3 MB)

vysledky_volby_zastupitelstvo_2018.pdf (velikost: 0.6 MB)

Výroční valné hromady sborů dobrovolných hasičů

Koncem prosince 2017 a v průběhu ledna 2018 se konaly Výroční valné hromady Sborů dobrovolných hasičů v naší obci. Hodnotil se rok minulý a schvaloval plán činnosti na rok letošní. Ve Svobodných Hamrech byl představen nově opravený hasičský přívěs.

Zvýšení bezpečnosti dopravy v obci Vysočina, část Rváčov

Ve čtvrtek 23.11.2017 byla zkolaudovaná stavba s názvem „Zvýšení bezpečnosti dopravy v obci Vysočina, část Rváčov“. Projekt zahrnoval vybudování přechodu pro chodce, výstavbu nové čekárny a chodníku k prodejně. V rámci stavby bylo doplněno veřejné osvětlení. Celková cena díla činila 4.521.833,-Kč. Projekt je podpořen Státním fondem dopravní infrastruktury ve výši 1.961.000,-Kč.

Výsledky volby prezidenta republiky 2018 - 1.kolo

14.08.2018

Náborová akce Rváčov - fotbal

Ve čtvrtek 31.5. od 9.00 hod. proběhla na hřišti ve Rváčově v rámci Měsíce náborů Fotbalové asociace České republiky náborová akce pro děti do místního fotbalového klubu. Za pořadatelství Sportovního klubu Rváčov a ve spolupráci s krajským a okresním fotbalovým svazem a také obcí Vysočina se za hezkého počasí vystřídalo v areálu během dopoledne na 180 dětí z 1. a 2. tříd ZŠ Ležáku, Smetanova, Resslova a ZŠ Trhová Kamenice.
Na úvod děti a pedagogický doprovod v areálu přivítal předseda okresního fotbalového svazu p. Aleš Meloun a starosta obce Vysočina p. Tomáš Dubský.
Vedle prohlídky zázemí fotbalového klubu, fotbalového hřišťě, hřiště s umělým povrchem a dětského koutku bylo pro děti připraveno deset stanovišť, kde si vyzkoušeli slalom s míčem i bez míče, trefování branky, fotbálek, jízdu na koloběžce, přenášení míčků, hru na honěnou, trefování cíle, přeskoky překážek a skákání v pytlích. Zbyl také čas na neorganizované proběhnutí po hřišti a na otázky ohledně samotné organizace chodu klubu a průběhu tréninkového procesu.
Každé z dětí mělo možnost si odnést domů malou sladkost, gumový náramek, nafukovací míč, kartičky fotbalistů reprezentačního družstva, plakáty a další milé drobnosti.
Pro vážné zájemce o kopanou bude probíhat průběžný nábor, o čemž byli všichni zúčastnění a jejich rodiče informování předanými letáčky.
Celá akce se vydařila díky vstřícnému přístupu vedení zmiňovaných základních škol, zájmu paní učitelek a učitelů, kteří s dětmi do areálu přišli a přátelské atmosféře. Za přípravu vydařeného dne a jeho materiální zajištění poděkovalo vedení fotbalové asociace celému týmu pořadatelů.

Reportáž z celé akce můžete shlédnout na stránkách AHP Hlinsko

Rozsvícení vánočního stromu - Možděnice

V pátek 1. 12. v podvečer proběhlo v Možděnici slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Pod vedením paní učitelky Kárské si děti zazpívaly několik vánočních písní a koled, a pro pohodu a zahřátí bylo připravené bohaté občerstvení a punč z bílého vína.

Finále Poháru hejtmana Pardubického kraje - Rváčov

Ve čtvrtek 31.5. proběhlo v areálu SK Rváčov finále Poháru hejtmana Pardubického kraje

Článek o celé akci naleznete v přiloženém souboru.

finale_poharu_hejtmana_pardubickeho_kraje_hostil_rvacov.docx (velikost: 0 MB)

Cvičení hasičů na Veselém Kopci

V souboru lidových staveb Vysočina na Veselém Kopci se v pondělí 11.12.2017 konalo taktické cvičení Hasičského záchranného sboru. Úkolem cvičení bylo procvičit taktické postupy při zásahu na hořící roubenou chalupu v kopcovitém terénu skanzenu Veselý Kopec, zjistit průjezdnost cesty v areálu, možnosti zaparkování techniky, komunikace velitelů jednotek s velitelem zásahu, akceschopnost JPO a dojezdové časy.

Návštěva starostů

V úterý 14.11.2017 navštívila naší obec exkurze starostů z Olomouckého kraje. Exkurze byla zaměřena na projekty Programu rozvoje venkova. 30 účastníkům jsme prezentovali projekty, které vznikly díky finanční podpoře ze soutěže Vesnice roku.