Vesnice roku 2015 - návštěva na Pražském hradě


Ve středu 20.1.2016 se konalo setkání zástupců vítězných obcí soutěže Vesnice roku 2015 s předsedou Poslanecké sněmovny a prezidentem České republiky. Program byl zahájen v Poslanecké sněmovně za účasti předsedy Sněmovny pana Jana Hamáčka. V odpoledních hodinách se konalo přijetí u pana prezidenta Miloše Zemana na Pražském hradě. Zde poté následovala prohlídka Hradu.


Zpravodaj venkova č.9/2015 - Vesnice roku

V příloze naleznete část Zpravodaje venkova, která je věnovaná vyhlášení soutěže Vesnice roku 2015. V článku jsou rozhovory se starosty všech tří oceněných obcí, fotografie a další informace.
Starší vydání Zpravodaje venkova můžete stahovat na této stránce:
http://www.spov.org/zpravodaj-1/default.aspx

zpravodaj_venkova9_2015.pdf (velikost: 1.3 MB)

Datum vložení: 06.10.2015

Vyhlášení Vesnice roku 2015 - LuhačoviceVesnice roku 2015 - 2. místo pro naši obec

Vážení spoluobčané,
s hrdostí Vám oznamujeme, že naše obec se umístila na druhém místě v celostátním kole soutěže Vesnice roku 2015.

Jsem moc rád, že jsem mohl v sobotu 19.9.2015 převzít z rukou ministra zemědělství pana Mariána Jurečky diplom za 2. místo v celostátním kole soutěže Vesnice roku 2015 pro naší obec. Spolu s námi se do závěrečného kola dostalo dalších dvanáct obcí, vítězů krajských kol z celkem 210 přihlášených. Vyhlášení se konalo v Luhačovicích v rámci Mezinárodního dětského folklorního festivalu.
Toto ocenění je velkým úspěchem nás všech občanů Vysočiny a zároveň poděkováním za společnou práci v naší obci.
Vyhlášení se zúčastnila i početná skupina našich občanů, kteří svým fanděním vytvořili úžasnou atmosféru.
Vítězem a Vesnicí roku 2015 se stala obec Krásná z Karlovarského kraje, na třetím místě se umístil Černotín z kraje Olomouckého.
Vítězům gratuluji a všem zúčastněným přeji hodně úspěchů v další práci.

Tomáš Dubský, starosta

Na krátký sestřih z předání se můžete podívat na stránkách Deníku
Fotografie a bližší informace naleznete na facebookovém profilu Vesnice roku
Další článek je na stránkách Pardubického kraje
Článek Chrudimského deníku
Datum vložení: 10.02.2016

Píší o nás - články z médií

V souvislosti s předáváním cen Vesnice roku se v různých médiích objevily články a ohlasy k této události.
V jednotlivých odkazech si je můžete přečíst.

Pardubický kraj
Chrudimský deník
Český rozhlas - Pardubice

Zde je krátký sestřich slavnostního dne od Hlinecké televize KIS


Další reportáž je na stránkách V1 Východočeská televize
Datum vložení: 10.02.2016

Hodnotící komise soutěže Vesnice roku

Hodnotící komise celostátního kola Vesnice roku nás navštíví ve středu 2.9.2015 od 7.00 do 11.00 hodin. Všichni se již těšíme.

Datum vložení: 25.08.2015

Vysočina - Vesnice Pardubického kraje roku 2015

V pátek 21. srpna 2015 se na Veselém Kopci uskutečnilo slavnostní vyhlášení soutěže Vesnice Pardubického kraje roku 2015.
Naše obec získala Zlatou stuhu a stala se vesnicí roku Pardubického kraje. Jako další ocenění jsme obdrželi Zlatou cihlu za rekonstrukci čekárny v Možděnici.
Další ocenění si odnesli:
Modrá stuha - Břehy
 
Bílá stuha - Zářecká Lhota
 
Oranžová stuha - Biskupice
V dopoledních hodinách byla pozvaným hostům představena naše obec. Zúčastnila se řada významných hostů z Pardubického kraje, z ministerstev a parlamentu.
Program moderovali Michala Bačkovská a Jan Antonín Duchoslav, který připomněl svoji vazbu k naší obci.
Odpoledního programu se zúčastnila široká veřejnost. Po kulturním vystoupení Vysočanu a divadelním představení našich dětí, následovalo předání jednotlivých ocenění. Poté měli návštěvníci možnost shlédnout vystoupení Hlinečanky, divadelní představení pro děti, dětské pěvecké vystoupení a do nočních hodin zahrála country kapela Klondike.
Pro děti byl připraven doprovodný program, který výborně zorganizoval vodácký oddíl Tapouch, doplněn o řadu lákadel.
Samostatným bodem bylo předání hasičského praporu místním sborům dobrovolných hasičů.
V průběhu odpoledne byl symbolicky vypuštěn zlatý balón se vzkazem.
Celý den nás provázelo krásné počasí. Velice nás potěšila hojná účast našich občanů a návštěvníků.
Veliké poděkování patří všem, kteří se zasloužili o přípravu, organizaci a úklid celé akce.

Hlasujte pro naši obec – od pondělí 24.8. je možno hlasovat na stránkách Vesnice roku pro vybranou obec. Hlasovat můžete jednou za den. Vesnice s největším počtem hlasů obdrží cenu veřejnosti. Zapojte se a podpořte naší obec.Fotografie z celého dne naleznete samostatně ve fotogalerii

Datum vložení: 10.02.2016

Píší o nás

V tomto odkazu naleznete článek na stránkách Pardubického kraje o vítězství naší obce v krajském kole soutěže Vesnice roku 2015
Datum vložení: 10.02.2016

Obec Vysočina - Vesnice Pardubického kraje roku 2015

Stejně jako v předcházejících dvou letech jsme i letos přihlásili naší obec do soutěže Vesnice roku 2015. Ve středu 20.5.2015 nás navštívila hodnotitelská komise krajského kola. Komisi jsme uvítali v restauraci U Kováře Matěje kde jsme zahájili  prezentaci naší obce. Následovala prohlídka všech místních částí. Představili jsme opravenou čekárnu v Možděnici, která byla zároveň přihlášena  do soutěže o "Zlatou cihlu" v kategorii  "Obnova, či rekonstrukce venkovské zástavby". Navštívili jsme Obecní úřad a letní areál ve Dřevíkově. Dalšími zastávkami byly Dřevíkovská a Hamerská náves. Ve Rváčově si hodnotitelé prohlédli sportovní areál a poté si v nové knihovně vyzkoušeli malování voskem. Na závěr byla připravena rychlá návštěva skanzenu na Veselém Kopci. Po celou dobu nás doprovázelo deštivé počasí.  

Následující den nám předseda hodnotitelské komise sdělil, že naše obec získala dvě ocenění: Zlatou cihlu za čekárnu v Možděnici a především Zlatou stuhu pro vítěze krajského kola soutěže Vesnice roku. Zároveň s tímto oceněním postupujeme do celostátního kola soutěže Vesnice roku 2015.

Toto ocenění je poctou pro celou naší obec. Zároveň je i závazkem k pokračování v započatých projektech. 

Velké poděkování patří všem našim občanům, kteří se svým aktivním přístupem zapojují do veřejného života.

Fotografie z návštěvy hodnotící komise si můžete prohlédnout v galerii.

Datum vložení: 10.02.2016