Ustavující zasedání zastupitelstva obce Vysočina

Dne 31.10.2018 se v budově obecního úřadu na Dřevíkově konala ustavující schůze zastupitelstva obce Vysočina. Hlavním bodem programu byla volba starosty obce, kterým se opětovně stal Tomáš Dubský. Místostarostou obce byl zvolen Mgr. Bc. Zdeněk Štengl. Dále se volili předsedové zřízených výborů a komisí.

Zájezd do Horáckého divadla

V pátek 9.11.2018 jsme společně navštívili Horácké divadlo v Jihlavě. Tentokrát jsme zhlédli divadelní film Černá komedie autora Petera Shaffera.

26.03.2019

Veřejná vyhláška - Přechodná úprava silničního provozu

Od 1.4. do 31.10.2019 bude v Hlinsku uzavřena silnice I/34. Objízdná trasa pro nákladní dopravu je vedena přes Rváčov.

verejna_vyhlaska_uprava_provozu03_2019.pdf (velikost: 0.6 MB)

Hudební večer - Rváčov

Ve středu 28.11. vystoupil ve Rváčově se svým programem pan Karel Hynek Gott. Přivedl sebou i zajímavého hosta pan Žáka, který předvedl hru na pilu. Představení se všem líbilo.

Rozsvícení vánočního stromku - Možděnice a Rváčov

Školení hasičů

V neděli 25.11.2018 se ve Svobodných Hamrech konalo školení dobrovolných hasičů okrsku Trhová Kamenice. Účastníci si nejprve vyzkoušeli zásah na vodě pomocí norné stěny. Poté se pokračovalo základy první pomoci. Účastníci si mohli vyzkoušet masáž srdce na figuríně. Školení provedl profesionální hasič z jednotky ze Seče Honza Málek a setkalo se s velkým zájmem. Zkušenosti z reálných zásahů jsou cenným zdrojem informací při výcviku dobrovolných jednotek.

Oslava výročí 100 let republiky

V neděli 16.září jsme si společně připomněli významné výročí uplynutí sta let od vzniku samostatné Československé republiky. Slavnostní program byl zahájen na dřevíkovské návsi položením věnce u pomníku padlých. Následovala zdravice starosty obce a kulturní program. Poté prošel průvod obcí do areálu parketu, kde vystoupila dechová hudba Mrákotínka. Velké poděkování patří paní Dagmar Zelené za připravení programu.

Hasičská fontána Praha 2018

Ve čtvrtek 13.9. obdrželi naši dobrovolní hasiči poděkování od Předsedy Senátu za realizaci "Hasičské Fontány Praha 2018". Zároveň převzali Certifikát o vytvoření SVĚTOVÉHO REKORDU "Největší hasičská fontána ". Ještě jednou velká gratulace a poděkování za reprezentaci obce.

V sobotu 8. září se na Dřevíkově uskutečnil již 15. ročník hasičského Memoriálu Ladislava Drápalíka. Klání se zúčastnilo celkem 13 družstev včetně dvou ženských. Napínavou soutěž vyhrál sbor ze Studnic, v ženské kategorii Možděnice. Velké množství diváků vytvořilo skvělou soutěžní atmosféru.

29.04.2019

Veřejná vyhláška - Opatření obecné povahy - přechodná úprava provozu na pozemních komunikacích - doplnění

verejna_vyhlaska_uprava_provozu_doplneni04_2019.pdf (velikost: 0.3 MB)

Datum vyvěšení: 29.04.2019