logo obce Vysočina


Dětský karneval ve Rváčově

V sobotu 5.3.2016 se konal ve Rváčově karneval. Dětí a rodičů byl plný sál a všichni se výborně bavili.


Koncert u Sv. Mikuláše - SoliDeo

V neděli 27. prosince se v kostelíku u Sv. Mikuláše uskutečnil vánoční koncert, na kterém vystoupila skupina Solideo, která za hojné účasti svátečně naladěných diváků, zahrála na netradiční hudební nástroje.


Vystoupení Josefa Sochora - Rváčov

V pátek 11.12.2015 vystoupil před zaplněným sálem hostince ve Rváčově zpěvák Josef Sochor. Během více jak dvouhodinového programu zazněla řada známých hitů, které si doslova zpíval celý sál. Návštěvníci obdrželi i malé občerstvení a všichni se výborně bavili.


Výstava obrazů malířů Vysočiny 2015

Ve středu 17. června byla ve Rváčově slavnostně zahájena Výstava obrazů malířů Vysočiny. Kulturní vložku zajistily děti z kamenické školy. Poté starosta obce přivítal autory vystavených děl, hosty a návštěvníky vernisáže. Hojná účast přítomných svědčí o stále vyšším zájmu o naši výstavu. Výstava potrvá do 30. srpna. Všichni jste srdečně zváni.


21.05.2015

Okrsková soutež - Svobodné Hamry 16.05.2015

Dne 16.5.2015 se konala orksková soutěž požárního sportu ve Svobodných Hamrech. Akce se konala při příležitosti 95. výročí založení SDH Dřevíkov a SDH Svobodné Hamry. Soutěže se zúčastlila dvě družstava dětí, jedno družstvo žen a 8 družstev mužů. Družstvo Svobodných Hamrů získalo krásné 3. místo, Dřevíkov se umístil na 6. místě a Možděnice na 8. místě. Při příležitosti 95. výročí obou sborů si návštěvníci mohli prohlédnout v hasičské sbrojnici výstabu dobových materiálů a fotografií. Po soutěži si přítomní, hlavně děti, mohli dopřát koupel v pěně připravené dobrovolnými hasiči z Hlinska nebo vyzkoušet a pocítit tlak hasičské proudnice používané u reálného zásahu. Doprovodný program zakončila nacvičená ukázka vodní fontány za hudebního doprovodu Smetanovy Vltavy, kterou si pro návštěvníky připravili dobrovolní hasiči ze Svobodných Hamrů. Na konci odpoledne se střílelo i z pravého děla. Celé odpoledne doprovázelo slunečné počasí a všichni se dobře bavili. Fotogalerie z akce. Více fotografií a videí je možné nalést na stránkách SDH Svobodné Hamry a SDH Dřevíkov.

Zájezd do Horáckého divadla

20.4.2015 se uskutečnil další zájezd do Horáckého divadla do Jihlavy, tentokrát na představení Maryša. Autobus byl opět naplněn do posledního místa a vystoupení slavilo úspěch.


Dětský karneval - Rváčov

V sobotu 14. března se ve Rváčově na sále konal dětský karneval. Účast byla hojná, děti se představily v nejrůznějších maskách. Proběhlo několik soutěží o mnoho sladkých cen.


Zájezd do Horáckého divadla

V sobotu 1.11.2014 se uskutečnil další zájezd do Horáckého divadla do Jihlavy. Tentokrát na muzikálovou komedii "Někdo to rád horké". Představení bylo beznadějně vyprodané a moc se líbilo. Podrobné informace a fotografie z představení naleznete na stránkách divadla - www.hdj.cz


Zájezd - Hor. div. Jihlava 26.11.2013

Zájezd - Horácké divadlo Jihlava 26.11.2013 V úterý 26.11.2013 se uskutečnil zájezd do Horáckého divadla v Jihlavě, který pořádala kulturní komise obce. Jako již tradičně se podařilo naplnit celý autobus a představení „Muž z La Manchy“ se velmi líbilo. Další zájezd se plánuje na začátek příštího roku.


08.04.2013

Koncert SoliDeo

Koncert SoliDeo sv. Mikuláš 28.12.2012
Dne 28.12.2012 se v kostele sv. Mikuláše konal tradiční koncert. Letos se oproti minulým ročníkům konal mezi vánočními svátky a Novým rokem. Účastníci koncertu si vyslechli vystoupení souboru SoliDeo, který se specializuje na interpretaci instrumentální a vokální hudby gotické, renesanční a barokní. Zajímavostí tohoto souboru je hra na speciální nástroje různých druhů. Koncertu se účastnilo početné publikum. Fotogalerie z akce
Ukázka z koncertu:
Navštivte také internetové stránky souboru SoliDeo, kde naleznete více podrobností.

Obec Vysočina děkuje všem přispěvovatelům na obnovu hřbitovní zdi.

Fotografie z koncertu Solideo

Obecní úřad Vysočina,
Dřevíkov čp. 55,
539 01 Hlinsko