logo obce Vysočina


Strana: 1 2

Zájezd do Horáckého divadla

V pátek 3.3.2017 se uskutečnil další zájezd do Horáckého divadla do Jihlavy. Autobus byl tradičně naplněn a představení "Adéla ještě nevečeřela" se všem moc líbilo.


Výstava obrazů Václava Štědrého - Možděnice

V sobotu 2.4.2016 byla v Možděnici slavnostně zahájena výstava obrazů Václava Štědrého. Po krásném kulturním programu připraveném paní učitelkou Lídií Kárskou zavzpomínal na dědečka pan Stanislav Rytych. Poté už se návštěvníci věnovali prohlídce vystavených děl. Všechny nás potěšila velká účast hostů. Výstava potrvá do soboty 9.4.2016.


Zájezd do Horáckého divadla

Ve středu 20.4.2016 se konal zájezd do Horáckého divadla do Jihlavy na hru "Hotel mezi dvěma světy". Hra vyzývala k zamyšlení a divákům se líbila.


MDŽ

Sobota 12. března se nesla v duchu oslav Mezinárodního dne žen. Společná posezení se konala ve Svobodných Hamrech a na Dřevíkově, kde navíc zahrál pan Havel k poslechu i tanci.


Dětský karneval ve Rváčově

V sobotu 5.3.2016 se konal ve Rváčově karneval. Dětí a rodičů byl plný sál a všichni se výborně bavili.


Koncert u Sv. Mikuláše - SoliDeo

V neděli 27. prosince se v kostelíku u Sv. Mikuláše uskutečnil vánoční koncert, na kterém vystoupila skupina Solideo, která za hojné účasti svátečně naladěných diváků, zahrála na netradiční hudební nástroje.


Vystoupení Josefa Sochora - Rváčov

V pátek 11.12.2015 vystoupil před zaplněným sálem hostince ve Rváčově zpěvák Josef Sochor. Během více jak dvouhodinového programu zazněla řada známých hitů, které si doslova zpíval celý sál. Návštěvníci obdrželi i malé občerstvení a všichni se výborně bavili.


Výstava obrazů malířů Vysočiny 2015

Ve středu 17. června byla ve Rváčově slavnostně zahájena Výstava obrazů malířů Vysočiny. Kulturní vložku zajistily děti z kamenické školy. Poté starosta obce přivítal autory vystavených děl, hosty a návštěvníky vernisáže. Hojná účast přítomných svědčí o stále vyšším zájmu o naši výstavu. Výstava potrvá do 30. srpna. Všichni jste srdečně zváni.


21.05.2015

Okrsková soutež - Svobodné Hamry 16.05.2015

Dne 16.5.2015 se konala orksková soutěž požárního sportu ve Svobodných Hamrech. Akce se konala při příležitosti 95. výročí založení SDH Dřevíkov a SDH Svobodné Hamry. Soutěže se zúčastlila dvě družstava dětí, jedno družstvo žen a 8 družstev mužů. Družstvo Svobodných Hamrů získalo krásné 3. místo, Dřevíkov se umístil na 6. místě a Možděnice na 8. místě. Při příležitosti 95. výročí obou sborů si návštěvníci mohli prohlédnout v hasičské sbrojnici výstabu dobových materiálů a fotografií. Po soutěži si přítomní, hlavně děti, mohli dopřát koupel v pěně připravené dobrovolnými hasiči z Hlinska nebo vyzkoušet a pocítit tlak hasičské proudnice používané u reálného zásahu. Doprovodný program zakončila nacvičená ukázka vodní fontány za hudebního doprovodu Smetanovy Vltavy, kterou si pro návštěvníky připravili dobrovolní hasiči ze Svobodných Hamrů. Na konci odpoledne se střílelo i z pravého děla. Celé odpoledne doprovázelo slunečné počasí a všichni se dobře bavili. Fotogalerie z akce. Více fotografií a videí je možné nalést na stránkách SDH Svobodné Hamry a SDH Dřevíkov.

Zájezd do Horáckého divadla

20.4.2015 se uskutečnil další zájezd do Horáckého divadla do Jihlavy, tentokrát na představení Maryša. Autobus byl opět naplněn do posledního místa a vystoupení slavilo úspěch.

Obecní úřad Vysočina,
Dřevíkov čp. 55,
539 01 Hlinsko