Návštěva starostů

V úterý 14.11.2017 navštívila naší obec exkurze starostů z Olomouckého kraje. Exkurze byla zaměřena na projekty Programu rozvoje venkova. 30 účastníkům jsme prezentovali projekty, které vznikly díky finanční podpoře ze soutěže Vesnice roku.

14. Memoriál Ladislava Drápalíka

V sobotu, 9. září, se na Dřevíkově konal 14. ročník memoriálu Ladislava Drápalíka. Za účasti osmi mužských a dvou ženských družstev proběhl netradiční požární útok doplněný štafetovou předávkou vody. Zvítězilo mužstvo z Polánky a ženské družstvo ze Slavíkova. Pořádající sbor ze Dřevíkova děkuje všem za účast a divákům za podporu.

Turnaj přípravek - Rváčov

Dne 19.srpna se uskutečnil už čtvrtý ročník Turnaje mladších a starších přípravek za účasti 13 týmů Turnaj byl rozdělen na dvě skupiny, mladší za účasti Hlinsko 09,Krouna,Ždírec , Pardubice dívky, Rváčov, HBradlo, a také v tomto pořadí skončili a druhá skupina starší přípravky za účasti Hlinsko 08, Hlinsko 07, Ždírec , Rváčov , H.Bradlo, Pardubice dívky, Vítanov, a i v tomto pořadí bylo konečné umístění. Děkuji tímto ještě jednou všem sponzorům , kteří náš turnaj podpořili a budeme se těšit na další spolupráci . Dále děkuji hráčům a trenérům, kteří se turnaje zúčastnili. Na závěr oznamuje SK Rváčov nábor dětí do mladších i starších přípravek ročníky 2007 - 2011. Tréninky jsou každou středu a pátek od 17hod. Možno také telefonicky informovat na čísle 608 803 862 nebo 606 434 823.

Výstava obrazů malířů Vysočiny 2017

Ve čtvrtek 15.6. byla slavnostně zahájena Výstava obrazů malířů Vysočiny. Zahájení se ujal senátor pan Jan Veleba, který zároveň převzal záštitu nad výstavou. S krásným kulturním programem vystoupily děti ze ZŠ z Trhové Kamenice vedeni paní učitelkou Lídií Kárskou. Poté byli představeni vystavující: Adámková Markéta, Dalecký Pavel, Frídl Luboš, Horák Martin, Koreček Jaroslav, Stehno Jaromír, Šalamoun Zdeněk a klienti Domova sociálních služeb Slatiňany. Výstava potrvá do 20.8.2017 a je otevřena Út-Ne 9 - 12 a 13 - 17 hodin.

Dračí lodě 2017

V sobotu 17.6. se sešli milovníci dračích lodí u rybníku Řeka. Již po páté se účastnil také tým ze Dřevíkova. Navzdory velmi chladnému počasí jsme po dvou vydařených rozjížďkách postoupili do boje o 19.-21. místo a celkově jsme vybojovali dvacátou pozici, což je zlepšení o osm míst oproti loňsku. Pořádající tým nás poté pozval, s dalšími pěti posádkami, do závodu o pohár Peruna. V tomto závodu jsme dojeli druzí a získali tak krásný pohár.

Pohádkový les - Rváčov

V sobotu 1.července 2017 se konal ve Rváčově "Pohádkový les". Více jak sto dětí zahájilo prázdniny dobrodružnou výpravou, během které potkaly spoustu pohádkových bytostí a plnily nejrůznější úkoly. Po úspěšném splnění následovala zasloužená odměna.

Možděnický vejšlap

Ve sváteční odpoledne 8.5.2017 se konal druhý "Možděnický vejšlap". Tentokrát se šlo přes Křemenici a Chloumek na Lipku. Zde jsme si prohlédli tvrz a a hlavně lípu, která se stala stromem roku ČR a umístila se v rámci evropského kola na třetím místě. V Horním Bradle byla kratší přestávka a poté se vyrazilo přes prales domů.

Toulavá kamera

V pátek 21.4.2017 navštívil naší obec pan Josef Maršál s pořadem Toulavá kamera. Natáčení probíhalo především ve Dřevíkově a okolí. Pořad by měl být uveden v měsíci květnu.

Kronika Dřevíkova

Ve středu 19.4.2017 byla slavnostně představena kniha "Kronika Dřevíkova". Autorkou knihy je paní Dagmar Zelená a grafické úpravy provedl Ing. Pavel Chmelař. Na knize se dále podílela řada místních obyvatel svými podklady a fotografiemi. Paní Zelené patří velké poděkování a uznání za roky trpělivé práce. Knihu je možno zakoupit na Obecním úřadě a v prodejnách ve Dřevíkově a ve Rváčově.

21.10.2017

Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

vysledky_volby_ps2017.pdf (velikost: 0.3 MB)