Zvýšení bezpečnosti dopravy v obci Vysočina, část Rváčov

Ve čtvrtek 23.11.2017 byla zkolaudovaná stavba s názvem „Zvýšení bezpečnosti dopravy v obci Vysočina, část Rváčov“. Projekt zahrnoval vybudování přechodu pro chodce, výstavbu nové čekárny a chodníku k prodejně. V rámci stavby bylo doplněno veřejné osvětlení. Celková cena díla činila 4.521.833,-Kč. Projekt je podpořen Státním fondem dopravní infrastruktury ve výši 1.961.000,-Kč.

Výsledky volby prezidenta republiky 2018 - 1.kolo

Rozsvícení vánočního stromu - Možděnice

V pátek 1. 12. v podvečer proběhlo v Možděnici slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Pod vedením paní učitelky Kárské si děti zazpívaly několik vánočních písní a koled, a pro pohodu a zahřátí bylo připravené bohaté občerstvení a punč z bílého vína.

Cvičení hasičů na Veselém Kopci

V souboru lidových staveb Vysočina na Veselém Kopci se v pondělí 11.12.2017 konalo taktické cvičení Hasičského záchranného sboru. Úkolem cvičení bylo procvičit taktické postupy při zásahu na hořící roubenou chalupu v kopcovitém terénu skanzenu Veselý Kopec, zjistit průjezdnost cesty v areálu, možnosti zaparkování techniky, komunikace velitelů jednotek s velitelem zásahu, akceschopnost JPO a dojezdové časy.

Návštěva starostů

V úterý 14.11.2017 navštívila naší obec exkurze starostů z Olomouckého kraje. Exkurze byla zaměřena na projekty Programu rozvoje venkova. 30 účastníkům jsme prezentovali projekty, které vznikly díky finanční podpoře ze soutěže Vesnice roku.

14. Memoriál Ladislava Drápalíka

V sobotu, 9. září, se na Dřevíkově konal 14. ročník memoriálu Ladislava Drápalíka. Za účasti osmi mužských a dvou ženských družstev proběhl netradiční požární útok doplněný štafetovou předávkou vody. Zvítězilo mužstvo z Polánky a ženské družstvo ze Slavíkova. Pořádající sbor ze Dřevíkova děkuje všem za účast a divákům za podporu.

Turnaj přípravek - Rváčov

Dne 19.srpna se uskutečnil už čtvrtý ročník Turnaje mladších a starších přípravek za účasti 13 týmů Turnaj byl rozdělen na dvě skupiny, mladší za účasti Hlinsko 09,Krouna,Ždírec , Pardubice dívky, Rváčov, HBradlo, a také v tomto pořadí skončili a druhá skupina starší přípravky za účasti Hlinsko 08, Hlinsko 07, Ždírec , Rváčov , H.Bradlo, Pardubice dívky, Vítanov, a i v tomto pořadí bylo konečné umístění. Děkuji tímto ještě jednou všem sponzorům , kteří náš turnaj podpořili a budeme se těšit na další spolupráci . Dále děkuji hráčům a trenérům, kteří se turnaje zúčastnili. Na závěr oznamuje SK Rváčov nábor dětí do mladších i starších přípravek ročníky 2007 - 2011. Tréninky jsou každou středu a pátek od 17hod. Možno také telefonicky informovat na čísle 608 803 862 nebo 606 434 823.

Výstava obrazů malířů Vysočiny 2017

Ve čtvrtek 15.6. byla slavnostně zahájena Výstava obrazů malířů Vysočiny. Zahájení se ujal senátor pan Jan Veleba, který zároveň převzal záštitu nad výstavou. S krásným kulturním programem vystoupily děti ze ZŠ z Trhové Kamenice vedeni paní učitelkou Lídií Kárskou. Poté byli představeni vystavující: Adámková Markéta, Dalecký Pavel, Frídl Luboš, Horák Martin, Koreček Jaroslav, Stehno Jaromír, Šalamoun Zdeněk a klienti Domova sociálních služeb Slatiňany. Výstava potrvá do 20.8.2017 a je otevřena Út-Ne 9 - 12 a 13 - 17 hodin.

Dračí lodě 2017

V sobotu 17.6. se sešli milovníci dračích lodí u rybníku Řeka. Již po páté se účastnil také tým ze Dřevíkova. Navzdory velmi chladnému počasí jsme po dvou vydařených rozjížďkách postoupili do boje o 19.-21. místo a celkově jsme vybojovali dvacátou pozici, což je zlepšení o osm míst oproti loňsku. Pořádající tým nás poté pozval, s dalšími pěti posádkami, do závodu o pohár Peruna. V tomto závodu jsme dojeli druzí a získali tak krásný pohár.

09.11.2017

DAŇ Z NEMOVITÝCH VĚCÍ – bez starostí, z pohodlí domova

dan_nemovitosti_placeni11_2017.docx (velikost: 0.1 MB)