V sobotu 5. září proběhl na Dřevíkově 12. ročník memoriálu Ladislava Drápalíka. Soutěžilo se v požárním útoku doplněném o tradiční předávku vody pomocí vědra, která znovu značně zamíchala pořadím. Na závěr si jednotlivci vyzkoušeli vrh koulí. Soutěž vyhálo družstvo SDH Trhová Kamenice I, domácí Dřevíkov skončil 7. a Svobodné Hamry doběhly na 10. místě. Kompletní fotogalerii si můžete prohlédnout na stránkách SDH Dřevíkov na adrese http://sdhdrevikov.aspone.cz/

Návštěva celostátní hodnotící komise - Vesnice roku 2015

V úterý 2. září 2015 k nám zavítala očekávaná celostátní hodnotící komise soutěže Vesnice roku. Deset členů komise si v dopoledních hodinách prohlédlo hlavní části naší obce, kde jim byly částečně představeny různé činnosti, které v rámci Vysočiny probíhají v průběhu celého roku. Na Dřevíkově hrála živá hudba, v Možděnici se tancovalo, ve Rváčově probíhal fotbalový trénink a ve Svobodných Hamrech byl k vidění požární útok. Komise od nás odjížděla se spoustou nových informací o obci, odvezla si malé dárečky a spoustu zážitků.

02.09.2015

Předání hasičského praporu

V průběhu odpoledního programu vyhlášení Vesnice Pardubického kraje roku 2015 nás čekala ještě jedna slavnostní chvíle. Starostou obce byl předán společný prapor zástupcům sborů dobrovolných hasičů obce Vysočina. Vlastnímu předání předcházelo žehnání farářem Pavlem Čtvrtečkou. Po předání byl prapor představen a předveden přihlížejícím hostům.
Popis praporu:
Lícové straně vévodí znak hasičů, v jehož středu je znak obce Vysočina. V rozích jsou vyšity pečeti z doby založení všech sborů, patřících pod obec Vysočina.
Na rubové straně je znázorněn sv. Florian, patron hasičů, hasící roubený dům (společný symbol pro všechny vesnice)

02.09.2015

Hledá se nálezce zlatého balónu

V pátek 21.8.2015 při slavnostním vyhlášení Vesnice Pardubického kraje roku 2015 byl vypuštěn zlatý balón se stuhou a se zprávou o letošním úspěchu naší obce. Nálezce tohoto sdělení obdrží odměnu. Malá nápověda - balón vyrazil směrem na Trhovou Kamenici.

04.08.2015

Informace o zvýšeném nebezpečí vzniku požárů - srpen 2015

informace_nebezpeci_pozaru_srpen_2015-m5clx0-.pdf (velikost: 0.3 MB)

13.08.2015

Vzdělávejte se pro růst! – pracovní příležitosti

Jak pomohla Evropská unie a Evropský sociální fond, v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost v naší obci.

vpp2013a08_2015.doc (velikost: 0.2 MB)

vpp2013b08_2015.doc (velikost: 0.2 MB)

vpp2013c08_2015.doc (velikost: 0.2 MB)

vpp2013d08_2015.doc (velikost: 0.2 MB)

vpp2013e08_2015.doc (velikost: 0.2 MB)

Mezinárodní letecké cvičení AMPLE STRIKE 2015

V období od 31.srpna do 22.září bude probíhat mezinárodní letecké cvičení členských států NATO. Informace naleznete na plakátku a mapě.

plakat_cviceni_nato08_2015.pdf (velikost: 1.2 MB)

mapka_cviceni_nato08_2015.jpg (velikost: 0.6 MB)

13.08.2015

Informace pro občany, kteří používají plynové spotřebiče (karmy), ale nejen pro ně

V současných dnech se výrazně zvyšuje riziko otravy oxidem uhelnatým (CO) v souvislosti s používáním těchto spotřebičů.
Ani pravidelné kontroly spotřebičů a spalinových cest totiž nemusí v současných horkých dnech stačit...

Uvedená internetová stránka obsahuje podrobné informace k této problematice

03.08.2015

Výběrové řízení na obsazení funkce ředitele/ředitelky příspěvkové organizace Domov seniorů Drachtinka

vr_reditel_dsd_hlinsko08_2015.pdf (velikost: 0.5 MB)

Otevření multifunkčního hřiště ve Rváčově

V sobotu 27.6. proběhlo v areálu S.K. Rváčov otevření víceúčelového sportovního hřiště. Po přivítání návštěvníků a hostů byla předsedou S.K. p.Melounem, starostou obce Vysočina p.Dubským a zastupitelem p.Štenglem přestřižena slavnostní páska a rozběhl se bohatý doprovodný program zaměřený zejména na pobavení dětí. Spokojené dětské úsměvy a uznání rodičů bylo pro realizační tým celé výstavby nejlepší odměnou za poctivě a kvalitně odvedenou práci.