Návštěva ze slovenské obce Nemce

V sobotu 17.10.2015 nás navštívili zastupitelé ze slovenské obce Nemce. Výpravu vedl starosta obce Dušan Mydlo. Ve velice příjemné atmosféře jsme představili naší obec a pohovořili o svých zkušenostech. Závěrem jsme byli pozvání na obdobnou návštěvu na Slovensko. Podrobnosti na www.nemce.sk

19.01.2016

nová kniha - SAKRÁLNÍ STAVBY, PAMÁTKY A DROBNÉ OBJEKTY NA ÚZEMÍ MAS HLINECKO

Kniha byla vydána v prosinci 2015 a obsahuje 145 sakrálních památek a drobných objektů z území Místní akční skupiny Hlinecko. Při získávání historických informací bylo osloveno mnoho občanů, institucí, farností, historiků, kronikářů a dalších znalců z regionu. Úvod ke knize napsal místní rodák biskup královehradecký Jan Vokál. Každé památce je vždy v knize věnována dvojstrana s popisem aktuálního stavu, fotografiemi a historií památky. Dozvíte se v ní také o významu symbolů křížů v historii, nechybí ani popis jednotlivých částí křížů a přehled jejich typů.

Celá kniha bude také v elektronické verzi umístěna na webových stránkách Místní akční skupiny Hlinecko.

Knihu je možné zakoupit v kanceláři MAS nebo v Turistickém informačním centru v Hlinsku za 250 Kč.
Knihu si můžete objednat také na obecním úřadu.

kniha_sakralni_stavby_obal01_2016.pdf (velikost: 0.3 MB)

kniha_sakralni_stavby_uvod01_2016.pdf (velikost: 1.6 MB)

kniha_sakralni_stavby_vysocina01_2016.pdf (velikost: 6.7 MB)

17.12.2015

Výzva k podávání žádostí na kotlíkové dotace

Vážení občané
Pardubický kraj vyhlásil dne 17.12.2015 výzvu k podávání žádostí na poskytnutí dotace vlastníkům rodinných domů v Pardubickém kraji na výměnu stávajících ručně plněných kotlů na pevná paliva za nové nízkoemisní zdroje. Cílem tohoto programu je snížit emise z lokálního vytápění domácností ve všech městech a obcích Pardubického kraje. Podrobnosti na www.pardubickykraj.cz/kotlikove-dotace.
V případě potřeby Vám rádi poradíme i na Obecním úřadě.

kotlikove_dotace_1vyzvy12_2015.pdf (velikost: 0.1 MB)

17.12.2015

Pardubický kraj proti dluhům

Problematika finanční gramotnosti, podomní prodejci, nevýhodně uzavřené smlouvy či předváděcí akce a takzvaní šmejdi. Proti těmto neduhům chce pomocí seminářů bojovat také Pardubický kraj.

Ve čtvrtek 7. ledna 2016 v Hlinsku v kinosále Multifunkčního centra od 16:30

se uskuteční seminář lektorovaný příslušníky Police České republiky a zaměstnanci obecně prospěšné společnosti MOST PRO, na kterém se jeho návštěvníci dozvědí, jak se účinně proti těmto, ale i dalším nástrahám bránit. Přednáška je určená pro širokou veřejnost a zejména seniorům. Prostory, v nichž se seminář uskuteční, jsou bezbariérové se stolovou úpravou.

letak_proti_dluhum12_2015.pdf (velikost: 0.8 MB)

Na Vysočině bylo o víkendu živo...

V neděli 30. srpna se na Dřevíkovském parketu konalo dětské odpoledne. Pro děti bylo připraveno několik soutěžních disciplín. Již tradičně byl velký zájem o stříkání na cíl ze džberovky, nejmenší děti pak měly radost z chytání ryb. Na závěr si zúčastnění mohli opéct buřty. Zbývající energii děti vyskákali v nafukovacím hradu. V sobotu 30. srpna proběhl na hřišti ve Rváčově fotbalový turnaj "přípravek". Utkalo se 13 týmů ze širokého okolí. Finálový zápas sehrálo družstvo Chrudimi a Horního Bradla. Chrudimští byli úspěšnější a slavili tak vítězství v celém turnaji. Domácí rváčovský tým skončil na hezkém šestém místě. Sobota patřila dětem také v Možděnici. I zde se konalo dětské odpoledne s množstvím různých soutěží. Součástí bylo i kouzelnické představení. Kouzelník navíc přivezl 3 hady, na které si děti mohly sáhnout.

V sobotu 5. září proběhl na Dřevíkově 12. ročník memoriálu Ladislava Drápalíka. Soutěžilo se v požárním útoku doplněném o tradiční předávku vody pomocí vědra, která znovu značně zamíchala pořadím. Na závěr si jednotlivci vyzkoušeli vrh koulí. Soutěž vyhálo družstvo SDH Trhová Kamenice I, domácí Dřevíkov skončil 7. a Svobodné Hamry doběhly na 10. místě. Kompletní fotogalerii si můžete prohlédnout na stránkách SDH Dřevíkov na adrese http://sdhdrevikov.aspone.cz/

Návštěva celostátní hodnotící komise - Vesnice roku 2015

V úterý 2. září 2015 k nám zavítala očekávaná celostátní hodnotící komise soutěže Vesnice roku. Deset členů komise si v dopoledních hodinách prohlédlo hlavní části naší obce, kde jim byly částečně představeny různé činnosti, které v rámci Vysočiny probíhají v průběhu celého roku. Na Dřevíkově hrála živá hudba, v Možděnici se tancovalo, ve Rváčově probíhal fotbalový trénink a ve Svobodných Hamrech byl k vidění požární útok. Komise od nás odjížděla se spoustou nových informací o obci, odvezla si malé dárečky a spoustu zážitků.

02.09.2015

Předání hasičského praporu

V průběhu odpoledního programu vyhlášení Vesnice Pardubického kraje roku 2015 nás čekala ještě jedna slavnostní chvíle. Starostou obce byl předán společný prapor zástupcům sborů dobrovolných hasičů obce Vysočina. Vlastnímu předání předcházelo žehnání farářem Pavlem Čtvrtečkou. Po předání byl prapor představen a předveden přihlížejícím hostům.
Popis praporu:
Lícové straně vévodí znak hasičů, v jehož středu je znak obce Vysočina. V rozích jsou vyšity pečeti z doby založení všech sborů, patřících pod obec Vysočina.
Na rubové straně je znázorněn sv. Florian, patron hasičů, hasící roubený dům (společný symbol pro všechny vesnice)

02.09.2015

Hledá se nálezce zlatého balónu

V pátek 21.8.2015 při slavnostním vyhlášení Vesnice Pardubického kraje roku 2015 byl vypuštěn zlatý balón se stuhou a se zprávou o letošním úspěchu naší obce. Nálezce tohoto sdělení obdrží odměnu. Malá nápověda - balón vyrazil směrem na Trhovou Kamenici.

04.08.2015

Informace o zvýšeném nebezpečí vzniku požárů - srpen 2015

informace_nebezpeci_pozaru_srpen_2015-m5clx0-.pdf (velikost: 0.3 MB)