Výroční valná hromada okrsku SDH 2016

V sobotu 13.2.2016 se v Možděnici konala Výroční valná hromada SDH okrsku Trhová Kamenice. Schůzi navštívil radní Pardubického kraje Pavel Šotola a vedoucí odborné rady OSH František Pecka.

Vítání občánků

V sobotu 23.4.2016 jsme na obecním úřadě přivítali nejmladší občánky naší obce. S hezkým programem vystoupily žákyně ze ZŠ z Trhové Kamenice. Všem přejeme hodně zdraví, štěstí a životních úspěchů.

Možděnický vejšlap

V sobotu 14.5.2016 pořádal Sbor dobrovolných hasičů Možděnice "První Možděnický vejšlap". Sešli jsme se ve 13.00 hodin u čekárny a vyrazili směr Dřevíkov. Cesta pokračovala na židovský hřbitov a do Svobodných Hamrů. Od tud jsme šli ke kostelu sv.Mikuláše a přes Petrkov, kolem lomů, do Trhové Kamenice. Po krátké "bezpečnostní" přestávce v "Restauraci Na Radnici" přes Zubří zpět. Cesta byla zajímavá, zábavná a poučná.

08.09.2016

Pozvánka na setkání s prezidentem republiky

V příloze naleznete pozvánku a podrobnosti...

pozvanka_prezident.doc (velikost: 0.1 MB)

Trénink rychlobruslařů

V neděli 22.5.2016 se, za podpory zastupitele Pardubického kraje Zdeňka Štengla, konal ve Rváčově ukázkový trénink rychlobruslařů RK Skuteč. Místem tréninku se stala nově zrekonstruovaná komunikace u zemědělské a průmyslové zóny. Návštěvníci se mohli seznámit se způsobem vedení tréninku a došlo i na závody nejmenších návštěvníků. Nechyběly ani medaile a občerstvení.

07.09.2016

Rozpis utkání SK Rváčov

V příloze naleznete rozpis zápasů SK Rváčov

rozlosovani_skrvacov09_2016.pdf (velikost: 0.4 MB)

WoodCup 2016

V sobotu 11.června proběhl 8. ročník fotbalového turnaje WoodCup 2016. Na dřevíkovském hřišti se sešlo 8 týmů.

Setkání harmonikářů 2016 - Dřevíkov

V úterý 5.července se na dřevíkovském parketu konalo 6. setkání harmonikářů. K poslechu i tanci zahrálo a zazpívalo více než 20 účinkujících, včetně několika hrajících dětí. Kromě harmonik a heligonek zahrály také trubka, pila, kytara, bicí a flašinet. Na hudební odpoledne dorazilo téměř 200 diváků.

SK Rváčov - postup do okresního přeboru

V sobotu 18. června po skončení posledního mistrovského utkání Rváčov - Dřenice proběhlo na fotbalovém hřišti ve Rváčově slavnostní předání poháru a dalších věcných cen družstvu dospělých našeho klubu za vítězství ve III. třídě okresní soutěže v kopané a tím i postupu do okresního přeboru. Za krásného letního počasí pogratuloval fotbalistům zastupitel obce Vysočina a Pardubického kraje p. Mgr. Zdeněk Štengl a legenda místní kopané p Stanislav Záhorka. Předseda sportovního klubu p. Aleš Meloun poděkoval při této příležitosti ochotným a pracovitým členům oddílu, kteří během několika posledních let vytvořili ze zdejšího sportovního areálu pýchu celé obce a poskytují tak našim fotbalistům vysoce nadstandardní podmínky pro jejich sport. Poděkoval rovněž vedení obce za dlouholetou a významnou podporu. Celý koncept podvečerních oslav krásně zapadl do množství akcí, které se v naší obci konají u příležitosti udělení ocenění Obce roku 2015 v Pardubickém kraji a 2-ho místa v celostátním kole této významné soutěže.

Výstava obrazů malířů Vysočiny 2016

Ve čtvrtek 16.června byla slavnostně zahájena letošní Výstava obrazů malířů Vysočiny. Výstava tradičně probíhá ve velkém sálu hostince ve Rváčově a potrvá do 28.srpna. Otevírací doba denně mimo pondělí, 9-12 a 13-17 hodin.