Možděnický vejšlap

Ve sváteční odpoledne 8.5.2017 se konal druhý "Možděnický vejšlap". Tentokrát se šlo přes Křemenici a Chloumek na Lipku. Zde jsme si prohlédli tvrz a a hlavně lípu, která se stala stromem roku ČR a umístila se v rámci evropského kola na třetím místě. V Horním Bradle byla kratší přestávka a poté se vyrazilo přes prales domů.

19.01.2018

Tříkrálová sbírka

V sobotu 6.1.2018 se konala Tříkrálová sbírka pořádaná Oblastní charitou Nové Hrady. Výtěžek letošní sbírky je určen na rekonstrukci domu v Hlinsku, který bude sloužit jako zázemí pro sociální a zdravotní služby. Charita děkuje všem dárcům. V naší obci se vybralo celkem 24.250,-Kč (Dřevíkov 2.410,-, Svobodné Hamry 2.510,-, Rváčov 5.400,-, Možděnice 13.930,-)

Toulavá kamera

V pátek 21.4.2017 navštívil naší obec pan Josef Maršál s pořadem Toulavá kamera. Natáčení probíhalo především ve Dřevíkově a okolí. Pořad by měl být uveden v měsíci květnu.

Kronika Dřevíkova

Ve středu 19.4.2017 byla slavnostně představena kniha "Kronika Dřevíkova". Autorkou knihy je paní Dagmar Zelená a grafické úpravy provedl Ing. Pavel Chmelař. Na knize se dále podílela řada místních obyvatel svými podklady a fotografiemi. Paní Zelené patří velké poděkování a uznání za roky trpělivé práce. Knihu je možno zakoupit na Obecním úřadě a v prodejnách ve Dřevíkově a ve Rváčově.

21.10.2017

Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

vysledky_volby_ps2017.pdf (velikost: 0.3 MB)

Vítání občánků

V sobotu 29.4.2017 jsme na obecním úřadě přivítali nejmladší občánky naší obce. S hezkým programem vystoupily žákyně ze ZŠ z Trhové Kamenice. Všem přejeme hodně zdraví, štěstí a životních úspěchů.

Návštěva ministra financí

V pondělí 27.3.2017 naší obec navštívil ministr financí pan Andrej Babiš. Důvodem pracovní návštěvy byla diskuze a praktická ukázka dopadů povinnosti elektronické evidence tržeb na spolkový život. Pan ministr se nejprve sešel se starosty obcí a zástupci spolků. Diskutující vysvětlovali svoje zkušenosti a problémy spojené s tímto tématem. Poté následovala prohlídka letního areálu ve Dřevíkově, návštěva hostince a prodejny v Možděnici a na závěr představení sportovního areálu ve Rváčově.

Vánoční koncert u Sv.Mikuláše

V pondělí 26.12.2016 se konal Vánoční koncert v kostele sv. Mikuláše ve Rváčově. S krásným programem vystoupila paní Věra Klásková doprovázena panem Ondřejem Pourem. Několik písní doplnil pan Martin Benda. Účinkujícím se podařilo navodit příjemnou sváteční atmosféru.

Dřevíkovská čtyřiadvacítka - Woodvillage twenty four hours cup

V sobotu 28.1. v 9 hod. byl odstartován za mrazu a mrznoucí mlhy vytrvalostní běh na lyžích "Dřevíkovská čtyřiadvacítka". Do běžecké stopy se vydalo 5 tříčlenných družstev, které se nonstop střídaly v dohodnutých časových intervalech až do nedělní 9. hod. ranní na 1.200 m dlouhém okruhu. Závodníci za 24 hodin ujeli celkem 895 kol, tj. 1.074 km. Nejaktivnějším běžkařem byl Jarda, který zvládl 89 okruhů. A kdo vyhrál? Všichni, neboť první "24." dokončili a nikdo nevzdal i přes krizový čas v nočních mrazivých hodinách. Od všech to byl obdivuhodný sportovní výkon, za který si každý zaslouží uznání a poděkování. Akce byla dobře organizačně zvládnuta a dík patří i všem pořadatelům.

Výroční valné hromady SDH

V průběhu měsíce ledna se konaly Výroční valné hromady jednotlivých Sborů dobrovolných hasičů. Hodnotil se rok 2016 a schvalovaly se plány činnosti na rok 2017. Vystoupila i řada hostů a zájemcům byl předveden nový dopravní automobil Ford Tranzit.