Reportáž z návštěvy ministra financí Andreje Babiše

Reportáž z návštěvy zpracovala Hlinecká kabelová televize AHP Video

Krátké připomenutí lze shlédnout na Youtube kanále hnutí ANO

110. výročí založení SDH Možděnice

V sobotu 17.9.2016 se v Možděnici konaly oslavy při příležitosti uplynutí 110. let od založení místního sboru dobrovolných hasičů. Program začal slavnostním průvodem a položením věnce u hasičské zbrojnice. V průběhu odpoledne následoval hasičský útok dětí z Trhové Kamenice, ukázka hasičské techniky, výcviku psů a zásad první pomoci. O dobrou náladu se starala hudba Mrákotínka. Program vyvrcholil nádhernou hasičskou fontánou, kterou připravili hasiči z Možděnice, Dřevíkova, Svobodných Hamrů, Trhové Kamenice, Hlinska, Všeradova, Údav a Holetína. V záloze byli připraveni hasiči ze Studnic. Po celý den bylo připraveno výborné občerstvení. Děkujeme všem za účast a za pomoc při pořádání.

26.09.2016

110. výročí založení SDH Možděnice

Reportáž z oslav naleznete na stránkách AHP Video Hlinsko.

Videa hasičské fontány můžete shlédnout na YouTube pod tímto odkazem.

Návštěva prezidenta republiky ve Rváčově

Ve čtvrtek 15.9.2016 naší obec navštívil prezident České republiky Miloš Zeman v doprovodu hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického. Návštěvu zahájil v Hamerské krčmě pracovním obědem se starosty sousedních obcí a podnikateli z regionu. Následovala diskuze se zastupiteli obce a zástupci spolků v knihovně ve Rváčově. Poté se konalo setkání s občany na nádvoří obecního domu. Během odpoledne se diskutovalo o řadě problémů, které řeší malé obce a jejich občané. Celá návštěva se konala v přátelské atmosféře.

26.09.2016

Návštěva prezidenta republiky v naší obci

Na stránkách AHP Video Hlinsko naleznete reportáž z návštěvy a také podrobný speciál.

V sobotu 10.září se uskutečnil 13 ročník hasičské soutěže - Memoriál Ladislava Drápalíka. Své dovednosti přijelo poměřit 14 družstev mužů a 2 družstva žen. Vítězem v obou kategoriích se stali hasiči a hasičky z Údav. Domácí tým obsadil ve vyrovnaném závodě 5. místo. Početní diváci vytvořili skvělou soutěžní kulisu.

02.09.2016

Vyhlášení 2. výzvy kotlíkové dotace v Pardubickém kraji

kotlikova_dotace2_09_2016.pdf (velikost: 0.1 MB)

Rváčov - turnaj přípravek 2016

V sobotu 20.8. proběhl na hřišti ve Rváčově fotbalový turnaj přípravek. Utkalo se 13 týmů ze širokého okolí. Finálový zápas sehrála družstva Chrudimi a Sebranic. Chrudimští byli úspěšnější a slavili tak vítězství v celém turnaji. Starší tým rváčovských obsadil v silné konkurenci 9-té místo a mladší 13-té. Velké poděkování patří organizátorům turnaje v čele s Jardou Kudláčkem, kteří se postarali o bezvadný průběh turnaje a ceny pro každé ze 120-ti zúčastněných dětí.

Odpočinkový lesík u Veselého Kopce

1. etapa budování Odpočinkového lesíku u Veselého Kopce je zdárně ukončena. Na jaře se provedla úprava terénu, obnovila se pěšina a odvodnění. V srpnu se osadily herní prvky a lavičky. Projekt je podpořen Pardubickým krajem.

Výroční valná hromada okrsku SDH 2016

V sobotu 13.2.2016 se v Možděnici konala Výroční valná hromada SDH okrsku Trhová Kamenice. Schůzi navštívil radní Pardubického kraje Pavel Šotola a vedoucí odborné rady OSH František Pecka.