26.09.2016

Návštěva prezidenta republiky v naší obci

Na stránkách AHP Video Hlinsko naleznete reportáž z návštěvy a také podrobný speciál.

V sobotu 10.září se uskutečnil 13 ročník hasičské soutěže - Memoriál Ladislava Drápalíka. Své dovednosti přijelo poměřit 14 družstev mužů a 2 družstva žen. Vítězem v obou kategoriích se stali hasiči a hasičky z Údav. Domácí tým obsadil ve vyrovnaném závodě 5. místo. Početní diváci vytvořili skvělou soutěžní kulisu.

02.09.2016

Vyhlášení 2. výzvy kotlíkové dotace v Pardubickém kraji

kotlikova_dotace2_09_2016.pdf (velikost: 0.1 MB)

Rváčov - turnaj přípravek 2016

V sobotu 20.8. proběhl na hřišti ve Rváčově fotbalový turnaj přípravek. Utkalo se 13 týmů ze širokého okolí. Finálový zápas sehrála družstva Chrudimi a Sebranic. Chrudimští byli úspěšnější a slavili tak vítězství v celém turnaji. Starší tým rváčovských obsadil v silné konkurenci 9-té místo a mladší 13-té. Velké poděkování patří organizátorům turnaje v čele s Jardou Kudláčkem, kteří se postarali o bezvadný průběh turnaje a ceny pro každé ze 120-ti zúčastněných dětí.

Odpočinkový lesík u Veselého Kopce

1. etapa budování Odpočinkového lesíku u Veselého Kopce je zdárně ukončena. Na jaře se provedla úprava terénu, obnovila se pěšina a odvodnění. V srpnu se osadily herní prvky a lavičky. Projekt je podpořen Pardubickým krajem.

Výroční valná hromada okrsku SDH 2016

V sobotu 13.2.2016 se v Možděnici konala Výroční valná hromada SDH okrsku Trhová Kamenice. Schůzi navštívil radní Pardubického kraje Pavel Šotola a vedoucí odborné rady OSH František Pecka.

Vítání občánků

V sobotu 23.4.2016 jsme na obecním úřadě přivítali nejmladší občánky naší obce. S hezkým programem vystoupily žákyně ze ZŠ z Trhové Kamenice. Všem přejeme hodně zdraví, štěstí a životních úspěchů.

Možděnický vejšlap

V sobotu 14.5.2016 pořádal Sbor dobrovolných hasičů Možděnice "První Možděnický vejšlap". Sešli jsme se ve 13.00 hodin u čekárny a vyrazili směr Dřevíkov. Cesta pokračovala na židovský hřbitov a do Svobodných Hamrů. Od tud jsme šli ke kostelu sv.Mikuláše a přes Petrkov, kolem lomů, do Trhové Kamenice. Po krátké "bezpečnostní" přestávce v "Restauraci Na Radnici" přes Zubří zpět. Cesta byla zajímavá, zábavná a poučná.

08.09.2016

Pozvánka na setkání s prezidentem republiky

V příloze naleznete pozvánku a podrobnosti...

pozvanka_prezident.doc (velikost: 0.1 MB)

Trénink rychlobruslařů

V neděli 22.5.2016 se, za podpory zastupitele Pardubického kraje Zdeňka Štengla, konal ve Rváčově ukázkový trénink rychlobruslařů RK Skuteč. Místem tréninku se stala nově zrekonstruovaná komunikace u zemědělské a průmyslové zóny. Návštěvníci se mohli seznámit se způsobem vedení tréninku a došlo i na závody nejmenších návštěvníků. Nechyběly ani medaile a občerstvení.