21.10.2017

Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

vysledky_volby_ps2017.pdf (velikost: 0.3 MB)

Vítání občánků

V sobotu 29.4.2017 jsme na obecním úřadě přivítali nejmladší občánky naší obce. S hezkým programem vystoupily žákyně ze ZŠ z Trhové Kamenice. Všem přejeme hodně zdraví, štěstí a životních úspěchů.

Návštěva ministra financí

V pondělí 27.3.2017 naší obec navštívil ministr financí pan Andrej Babiš. Důvodem pracovní návštěvy byla diskuze a praktická ukázka dopadů povinnosti elektronické evidence tržeb na spolkový život. Pan ministr se nejprve sešel se starosty obcí a zástupci spolků. Diskutující vysvětlovali svoje zkušenosti a problémy spojené s tímto tématem. Poté následovala prohlídka letního areálu ve Dřevíkově, návštěva hostince a prodejny v Možděnici a na závěr představení sportovního areálu ve Rváčově.

Vánoční koncert u Sv.Mikuláše

V pondělí 26.12.2016 se konal Vánoční koncert v kostele sv. Mikuláše ve Rváčově. S krásným programem vystoupila paní Věra Klásková doprovázena panem Ondřejem Pourem. Několik písní doplnil pan Martin Benda. Účinkujícím se podařilo navodit příjemnou sváteční atmosféru.

Dřevíkovská čtyřiadvacítka - Woodvillage twenty four hours cup

V sobotu 28.1. v 9 hod. byl odstartován za mrazu a mrznoucí mlhy vytrvalostní běh na lyžích "Dřevíkovská čtyřiadvacítka". Do běžecké stopy se vydalo 5 tříčlenných družstev, které se nonstop střídaly v dohodnutých časových intervalech až do nedělní 9. hod. ranní na 1.200 m dlouhém okruhu. Závodníci za 24 hodin ujeli celkem 895 kol, tj. 1.074 km. Nejaktivnějším běžkařem byl Jarda, který zvládl 89 okruhů. A kdo vyhrál? Všichni, neboť první "24." dokončili a nikdo nevzdal i přes krizový čas v nočních mrazivých hodinách. Od všech to byl obdivuhodný sportovní výkon, za který si každý zaslouží uznání a poděkování. Akce byla dobře organizačně zvládnuta a dík patří i všem pořadatelům.

Výroční valné hromady SDH

V průběhu měsíce ledna se konaly Výroční valné hromady jednotlivých Sborů dobrovolných hasičů. Hodnotil se rok 2016 a schvalovaly se plány činnosti na rok 2017. Vystoupila i řada hostů a zájemcům byl předveden nový dopravní automobil Ford Tranzit.

Vánoční setkání v Možděnici

V pondělí 19.12.2016 se konalo setkání s klienty Domu s pečovatelskou službou v a seniory z Možděnice. Krásné vystoupení si připravily děti z mateřské školky z Trhové Kamenice. Děkujeme.

Vozidlo pro naše hasiče

Obec zakoupila nový dopravní automobil pro jednotky SDH v obci. Jedná se o Ford Tranzit. Nákup se mohl uskutečnit díky dotacím Ministerstva vnitra a Pardubického kraje.

Kulturní události

Konec listopadu se nesl v duchu kulturních akcí. V pátek 25.11. se konalo na sále ve Rváčově vystoupení Martina Bendy s názvem "Čas Waldu neodnes". Učinkující zahrál a zaspíval řadu známých písní Waldemara Matušky a doplnil je o zajímavosti ze života tohoto známého zpěváka. V úterý 29.11. jsme společně navštívili další představení v Horáckém divadle v Jihlavě. Tentokrát se jednalo o kriminální komedii "Splašené nůžky". V průběhu hry se diváci zapojovali přímo do děje a někteří si zahráli i na pódiu. Hra se všem líbila a už se připravuje program na jaro. Na čtvrtek 8.12. je připraveno povídání s paní Skopovou v knihovně ve Rváčově, tentokrát o Vánocích. Začátek bude jako vždy v 16.00 hodin. 26. prosince se bude konat Vánoční koncert v kostele sv. Mikuláše.

Titul Zasloužilý hasič pro starostu SDH Dřevíkov

V pátek, 4.listopadu 2016,byl Janu Chmelařovi, starostovi SDH Dřevíkov, udělen titul Zasloužilý hasič. Slavnostní ceremoniál tradičně proběhl v sále Centra hasičského hnutí v Přibyslavi. Vyznamenání předával starosta Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Ing. Karel Richter. Titul Zasloužilý hasič je výběrové vyznamenání, které se uděluje pouze členům - hasičům, kteří svojí celoživotní prací přispěli k rozvoji dobrovolného hasičstva. Uděluje se zpravidla po 5 letech po udělení medaile Za mimořádné zásluhy při dodržení délky 40 let členství a dovršení 65 let věku. Titul uděluje výkonný výbor SH ČMS. Předání titulu probíhá v Centru hasičského hnutí v Přibyslavi, při předání titulu je člen zapsán do Pamětní knihy Zasloužilých hasičů. Nositel titulu obdrží medaili, diplom a klopový odznak, titul se neuděluje opětovně a lze jej udělit in memoriam.