Výroční valné hromady SDH

V průběhu měsíce ledna se konaly Výroční valné hromady jednotlivých Sborů dobrovolných hasičů. Hodnotil se rok 2016 a schvalovaly se plány činnosti na rok 2017. Vystoupila i řada hostů a zájemcům byl předveden nový dopravní automobil Ford Tranzit.

Vánoční setkání v Možděnici

V pondělí 19.12.2016 se konalo setkání s klienty Domu s pečovatelskou službou v a seniory z Možděnice. Krásné vystoupení si připravily děti z mateřské školky z Trhové Kamenice. Děkujeme.

Vozidlo pro naše hasiče

Obec zakoupila nový dopravní automobil pro jednotky SDH v obci. Jedná se o Ford Tranzit. Nákup se mohl uskutečnit díky dotacím Ministerstva vnitra a Pardubického kraje.

Kulturní události

Konec listopadu se nesl v duchu kulturních akcí. V pátek 25.11. se konalo na sále ve Rváčově vystoupení Martina Bendy s názvem "Čas Waldu neodnes". Učinkující zahrál a zaspíval řadu známých písní Waldemara Matušky a doplnil je o zajímavosti ze života tohoto známého zpěváka. V úterý 29.11. jsme společně navštívili další představení v Horáckém divadle v Jihlavě. Tentokrát se jednalo o kriminální komedii "Splašené nůžky". V průběhu hry se diváci zapojovali přímo do děje a někteří si zahráli i na pódiu. Hra se všem líbila a už se připravuje program na jaro. Na čtvrtek 8.12. je připraveno povídání s paní Skopovou v knihovně ve Rváčově, tentokrát o Vánocích. Začátek bude jako vždy v 16.00 hodin. 26. prosince se bude konat Vánoční koncert v kostele sv. Mikuláše.

Titul Zasloužilý hasič pro starostu SDH Dřevíkov

V pátek, 4.listopadu 2016,byl Janu Chmelařovi, starostovi SDH Dřevíkov, udělen titul Zasloužilý hasič. Slavnostní ceremoniál tradičně proběhl v sále Centra hasičského hnutí v Přibyslavi. Vyznamenání předával starosta Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Ing. Karel Richter. Titul Zasloužilý hasič je výběrové vyznamenání, které se uděluje pouze členům - hasičům, kteří svojí celoživotní prací přispěli k rozvoji dobrovolného hasičstva. Uděluje se zpravidla po 5 letech po udělení medaile Za mimořádné zásluhy při dodržení délky 40 let členství a dovršení 65 let věku. Titul uděluje výkonný výbor SH ČMS. Předání titulu probíhá v Centru hasičského hnutí v Přibyslavi, při předání titulu je člen zapsán do Pamětní knihy Zasloužilých hasičů. Nositel titulu obdrží medaili, diplom a klopový odznak, titul se neuděluje opětovně a lze jej udělit in memoriam.

Výsledky a foto z voleb do zastupitelstev krajů 2016

V pátek a v sobotu 7. a 8. října 2016 proběhly volby do zastupitelstva kraje. Účast voličů v naší obci byla 57%, což je vysoko nad celostátním průměrem. Nejvíce voličů přišlo do Rváčova, 181 hlasů představuje 63%. Ve všech okrscích zvítězilo uskupení s číslem 59-Osobnosti pardubického kraje, jejímž členem byl místní zastupitel Zdeněk Štengl. Ten zároveň obdržel nejvíce preferenčních hlasů. Do krajského zastupitelstva se však Osobnosti pardubického kraje nedostaly.

Reportáž z návštěvy ministra financí Andreje Babiše

Reportáž z návštěvy zpracovala Hlinecká kabelová televize AHP Video

Krátké připomenutí lze shlédnout na Youtube kanále hnutí ANO

110. výročí založení SDH Možděnice

V sobotu 17.9.2016 se v Možděnici konaly oslavy při příležitosti uplynutí 110. let od založení místního sboru dobrovolných hasičů. Program začal slavnostním průvodem a položením věnce u hasičské zbrojnice. V průběhu odpoledne následoval hasičský útok dětí z Trhové Kamenice, ukázka hasičské techniky, výcviku psů a zásad první pomoci. O dobrou náladu se starala hudba Mrákotínka. Program vyvrcholil nádhernou hasičskou fontánou, kterou připravili hasiči z Možděnice, Dřevíkova, Svobodných Hamrů, Trhové Kamenice, Hlinska, Všeradova, Údav a Holetína. V záloze byli připraveni hasiči ze Studnic. Po celý den bylo připraveno výborné občerstvení. Děkujeme všem za účast a za pomoc při pořádání.

26.09.2016

110. výročí založení SDH Možděnice

Reportáž z oslav naleznete na stránkách AHP Video Hlinsko.

Videa hasičské fontány můžete shlédnout na YouTube pod tímto odkazem.

Návštěva prezidenta republiky ve Rváčově

Ve čtvrtek 15.9.2016 naší obec navštívil prezident České republiky Miloš Zeman v doprovodu hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického. Návštěvu zahájil v Hamerské krčmě pracovním obědem se starosty sousedních obcí a podnikateli z regionu. Následovala diskuze se zastupiteli obce a zástupci spolků v knihovně ve Rváčově. Poté se konalo setkání s občany na nádvoří obecního domu. Během odpoledne se diskutovalo o řadě problémů, které řeší malé obce a jejich občané. Celá návštěva se konala v přátelské atmosféře.