Výstava obrazů malířů Vysočiny 2017

Ve čtvrtek 15.6. byla slavnostně zahájena Výstava obrazů malířů Vysočiny. Zahájení se ujal senátor pan Jan Veleba, který zároveň převzal záštitu nad výstavou. S krásným kulturním programem vystoupily děti ze ZŠ z Trhové Kamenice vedeni paní učitelkou Lídií Kárskou. Poté byli představeni vystavující: Adámková Markéta, Dalecký Pavel, Frídl Luboš, Horák Martin, Koreček Jaroslav, Stehno Jaromír, Šalamoun Zdeněk a klienti Domova sociálních služeb Slatiňany. Výstava potrvá do 20.8.2017 a je otevřena Út-Ne 9 - 12 a 13 - 17 hodin.

22.03.2018

Informace od POLICIE - Chodci, cyklisté a řidiči senioři v dopravě

policie_seniori_v_doprave03_2018.docx (velikost: 0 MB)

Dračí lodě 2017

V sobotu 17.6. se sešli milovníci dračích lodí u rybníku Řeka. Již po páté se účastnil také tým ze Dřevíkova. Navzdory velmi chladnému počasí jsme po dvou vydařených rozjížďkách postoupili do boje o 19.-21. místo a celkově jsme vybojovali dvacátou pozici, což je zlepšení o osm míst oproti loňsku. Pořádající tým nás poté pozval, s dalšími pěti posádkami, do závodu o pohár Peruna. V tomto závodu jsme dojeli druzí a získali tak krásný pohár.

09.11.2017

DAŇ Z NEMOVITÝCH VĚCÍ – bez starostí, z pohodlí domova

dan_nemovitosti_placeni11_2017.docx (velikost: 0.1 MB)

Pohádkový les - Rváčov

V sobotu 1.července 2017 se konal ve Rváčově "Pohádkový les". Více jak sto dětí zahájilo prázdniny dobrodružnou výpravou, během které potkaly spoustu pohádkových bytostí a plnily nejrůznější úkoly. Po úspěšném splnění následovala zasloužená odměna.

Preventivní rady a informace POLICIE

prevence_policie01_2018.pdf (velikost: 0.3 MB)

Možděnický vejšlap

Ve sváteční odpoledne 8.5.2017 se konal druhý "Možděnický vejšlap". Tentokrát se šlo přes Křemenici a Chloumek na Lipku. Zde jsme si prohlédli tvrz a a hlavně lípu, která se stala stromem roku ČR a umístila se v rámci evropského kola na třetím místě. V Horním Bradle byla kratší přestávka a poté se vyrazilo přes prales domů.

19.01.2018

Tříkrálová sbírka

V sobotu 6.1.2018 se konala Tříkrálová sbírka pořádaná Oblastní charitou Nové Hrady. Výtěžek letošní sbírky je určen na rekonstrukci domu v Hlinsku, který bude sloužit jako zázemí pro sociální a zdravotní služby. Charita děkuje všem dárcům. V naší obci se vybralo celkem 24.250,-Kč (Dřevíkov 2.410,-, Svobodné Hamry 2.510,-, Rváčov 5.400,-, Možděnice 13.930,-)

Toulavá kamera

V pátek 21.4.2017 navštívil naší obec pan Josef Maršál s pořadem Toulavá kamera. Natáčení probíhalo především ve Dřevíkově a okolí. Pořad by měl být uveden v měsíci květnu.

Kronika Dřevíkova

Ve středu 19.4.2017 byla slavnostně představena kniha "Kronika Dřevíkova". Autorkou knihy je paní Dagmar Zelená a grafické úpravy provedl Ing. Pavel Chmelař. Na knize se dále podílela řada místních obyvatel svými podklady a fotografiemi. Paní Zelené patří velké poděkování a uznání za roky trpělivé práce. Knihu je možno zakoupit na Obecním úřadě a v prodejnách ve Dřevíkově a ve Rváčově.