Rozsvícení vánočního stromu - Možděnice

V pátek 1. 12. v podvečer proběhlo v Možděnici slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Pod vedením paní učitelky Kárské si děti zazpívaly několik vánočních písní a koled, a pro pohodu a zahřátí bylo připravené bohaté občerstvení a punč z bílého vína.

Finále Poháru hejtmana Pardubického kraje - Rváčov

Ve čtvrtek 31.5. proběhlo v areálu SK Rváčov finále Poháru hejtmana Pardubického kraje

Článek o celé akci naleznete v přiloženém souboru.

finale_poharu_hejtmana_pardubickeho_kraje_hostil_rvacov.docx (velikost: 0 MB)

Cvičení hasičů na Veselém Kopci

V souboru lidových staveb Vysočina na Veselém Kopci se v pondělí 11.12.2017 konalo taktické cvičení Hasičského záchranného sboru. Úkolem cvičení bylo procvičit taktické postupy při zásahu na hořící roubenou chalupu v kopcovitém terénu skanzenu Veselý Kopec, zjistit průjezdnost cesty v areálu, možnosti zaparkování techniky, komunikace velitelů jednotek s velitelem zásahu, akceschopnost JPO a dojezdové časy.

Návštěva starostů

V úterý 14.11.2017 navštívila naší obec exkurze starostů z Olomouckého kraje. Exkurze byla zaměřena na projekty Programu rozvoje venkova. 30 účastníkům jsme prezentovali projekty, které vznikly díky finanční podpoře ze soutěže Vesnice roku.

14. Memoriál Ladislava Drápalíka

V sobotu, 9. září, se na Dřevíkově konal 14. ročník memoriálu Ladislava Drápalíka. Za účasti osmi mužských a dvou ženských družstev proběhl netradiční požární útok doplněný štafetovou předávkou vody. Zvítězilo mužstvo z Polánky a ženské družstvo ze Slavíkova. Pořádající sbor ze Dřevíkova děkuje všem za účast a divákům za podporu.

Turnaj přípravek - Rváčov

Dne 19.srpna se uskutečnil už čtvrtý ročník Turnaje mladších a starších přípravek za účasti 13 týmů Turnaj byl rozdělen na dvě skupiny, mladší za účasti Hlinsko 09,Krouna,Ždírec , Pardubice dívky, Rváčov, HBradlo, a také v tomto pořadí skončili a druhá skupina starší přípravky za účasti Hlinsko 08, Hlinsko 07, Ždírec , Rváčov , H.Bradlo, Pardubice dívky, Vítanov, a i v tomto pořadí bylo konečné umístění. Děkuji tímto ještě jednou všem sponzorům , kteří náš turnaj podpořili a budeme se těšit na další spolupráci . Dále děkuji hráčům a trenérům, kteří se turnaje zúčastnili. Na závěr oznamuje SK Rváčov nábor dětí do mladších i starších přípravek ročníky 2007 - 2011. Tréninky jsou každou středu a pátek od 17hod. Možno také telefonicky informovat na čísle 608 803 862 nebo 606 434 823.

03.05.2018

Cyklopůjčovna na Veselém Kopci

V prostorách restaurace U kováře Matěje vznikla nová půjčovna elektrokol. Bližší informace a rezervace na stránce

cyklopujcovna.net

18.02.2018

Informace od POLICIE - Lidský hyenismus

policie_lidsky_hyenismus02_2018.docx (velikost: 0 MB)

Výstava obrazů malířů Vysočiny 2017

Ve čtvrtek 15.6. byla slavnostně zahájena Výstava obrazů malířů Vysočiny. Zahájení se ujal senátor pan Jan Veleba, který zároveň převzal záštitu nad výstavou. S krásným kulturním programem vystoupily děti ze ZŠ z Trhové Kamenice vedeni paní učitelkou Lídií Kárskou. Poté byli představeni vystavující: Adámková Markéta, Dalecký Pavel, Frídl Luboš, Horák Martin, Koreček Jaroslav, Stehno Jaromír, Šalamoun Zdeněk a klienti Domova sociálních služeb Slatiňany. Výstava potrvá do 20.8.2017 a je otevřena Út-Ne 9 - 12 a 13 - 17 hodin.

Informace od POLICIE - motorkáři

informace_policie_motorkari04_2018.docx (velikost: 0 MB)