Vánoční koncert - Rváčov

V pátek 12.12.2014 se konal tradiční vánoční koncert v kostele sv. Mikuláše ve Rváčově. Vystoupili hudebníci Tomáš Karmazín a Vlastin Jírů. Koncert měl velký úspěch. V rámci dobrovolného vstupného se vybralo 3.757,-Kč, které budou použity na opravu hřbitovní zdi. Děkujeme všem zúčastněným.

Stolní tenis ve Rváčově

Stolní tenis se přesunul ze školy na sál místní hospody, kde přibyl i druhý stůl. Sál je nově vytápěn plynovým topením (sahara), což je v zimním období velmi příjemná věc. Schází se nás přibližně sedm dospělých a šest dětí. Hrací dny jsou středa a neděle, od 17h děti a od 18h dospělí. V případě zájmu o hru stolního tenisu Vás rádi přivítáme.

Ustavující zasedání zastupitelstva obce Vysočina

Dne 4.11.2014 se v budově obecního úřadu na Dřevíkově konala ustavující schůze zastupitelstva obce Vysočina. Hlavním bodem programu byla volba starosty obce, kterým se opětovně stal Tomáš Dubský. Dále se volil místostarosta a předsedové zřízených komisí. Usnesení ze zasedání naleznete v sekci Obecní úřad - Usnesení zastupitelstva

Ve středu 29.10.2014 navštívil naší obec senátor Jan Veleba. Zajímal se o aktuální dění v naší obci i o připravované záměry pro příští rok.

11.10.2014

VÝSLEDKY VOLEB do zastupitelstva obce 2014

Ve dnech 10.-11. 10 2014 proběhly Volby do zastupitelstev obcí 2014. Za naši obec byla volební účast 73%. Zvolení zastupitelé jsou (dle pořadí kandidátních listin): Dubský Tomáš, Dubský Zdeněk, Bačkovský Petr,  Blažek Vlastimil, Štengl Zdeněk Mgr. Bc., Borek Jan Ing., Chmelař Jan.  Kompletní výsledky naleznete v přiložených souborech.

volby_zast2014_komplet.pdf (velikost: 0.3 MB)

volby_zast2014_ucast.pdf (velikost: 0.2 MB)

Zelená stuha 2014 - vyhlášení celostátního kola

Starosta a místostarosta obce se společně zúčastnili v úterý 23.9.2014 slavnostního vyhlášení soutěže „Zelená stuha České republiky 2014“ navazující na soutěž „Vesnice roku“. Soutěž pořádá Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu a koná se pod záštitou Ministerstva životního prostředí. Závěrečného kola se účastní 13 vítězů krajských kol a jsou vyhlášeny první tři místa. Naše obec v letošním roce získala krásné třetí místo. Celkově zvítězila obec Modrá ze Zlínského kraje. Dále jsme získali možnost čerpat dotaci až do výše 400.000,-Kč. Dotace je určena na úhradu nákladů spojených s opatřením, jejichž cílem je zlepšování životního prostředí. Získání tohoto ocenění je zásluhou práce několika generací našich občanů a patří jim za to poděkování.

06.10.2014

MUDr. Vančová - upozornění

MUDr. VANČOVÁ OZNAMUJE,
že nebude ordinovat ve dnech:
9. 10. 2014 - 10. 10. 2014
16. 10. 2014 - 17. 10. 2014

AKUTNÍ  PŘÍPADY OŠETŘÍ MUDr. MARELOVÁ VE SVÉ ORDINACI V MIŘETICÍCH.

Turnaj mladších přípravek ve fotbale Rváčov

V sobotu 23.8.2014 pořádal Sportovní klub Rváčov turnaj mladších přípravek. Turnaje se zúčastnilo 10 týmů – Rváčov, Vítanov, Chrudim, Miřetice, Horní Bradlo, Holetín-Prosetín, Třemošnice, Krouna, Chroustovice a Hlinsko. Příjemným zpestřením byla pro děti ukázka modelů letadel. Vítězem se stalo mužstvo Chrudimě, druhý skončil Vítanov a třetí Prosetín-Holetín. Poděkování patří rodičům malých sportovců, pořadatelům a sponzorům za pomoc s turnajem.

07.07.2014

Setkání harmonikářů Dřevíkov 2014

Sbor dobrovolných hasičů ve Dřevíkově ve spolupráci s Obcí Vysočina uspořádal v areálu parketu v sobotu 5.7.2014 IV. setkání harmonikářů a heligonkářů. V průběhu svátečního odpoledne se představilo ve dvou vystoupeních 15 harmonikářů s doprovodem na bubny. Nejmladším harmonikářem byl 8-mi letý Josef Janovský z Chlumu. Nejvzdálenějším heligonkářem byl pan Ing. Tomyslav Ježek z Horního Třešňovce, okres Lanškroun. Po vystoupení všichni účastníci obdrželi od pořadatelů pěknou upomínkovou plaketu na toto IV. setkání.
Závěr vystoupení narušila dešťová přeháňka, ale i tak si přišlo vystoupení poslechnout kolem 150-ti návštěvníků. Jejich svoz z Trhové Kamenice a obce Vysočina zajišťoval autobus. Ozvučení celé akce zajistil profesionální zvukař Ladislav Černý. Akce se vydařila na výbornou.

Fotogalerie z akce

Fotogalerie SDH Dřevíkov

17.06.2014

Výstava obrazů malířů Vysočiny