Výroční valné hromady SDH

V pátek 9.1. a v sobotu 10.1.2015 se uskutečnily Výroční valné hromady Sborů dobrovolných hasičů. Postupně se konaly ve Svobodných Hamrech, ve Dřevíkově a v Možděnici. Ve Rváčově proběhla schůze již koncem roku 2014. Hasiči společně zhodnotili rok 2014, schválili plán činnosti na rok 2015, a protože letošní schůze byly volební, tak se volily i jednotlivé výbory.

07.01.2015

Návštěva prezidenta v Hlinsku

V příloze naleznete pozvánku na besedu s prezidentem Milošem Zemanem v Multifunkčním centru v Hlinsku

prezident_beseda01_2015.doc (velikost: 0 MB)

08.01.2015

Židovský hřbitov v Dřevíkově ve vysílání České televize

Česká televize nasadila do programu cyklus dokumentů Hádanky domů života, věnující se židovským hřbitovům. První díl cyklu bude odvysílán v neděli 11. 1. v 9. 35 na ČT2 (repríza pak následující  pátek v 16. 50 také na ČT2). Díl, ve kterém budou představeny židovské hřbitovy v Dřevíkově a Hroubovicích byl měl být 4. v pořadí - tedy 1. 2. 2015.

Zvýšená hladina Chrudimky

V sobotu 10.1.2015 se díky vytrvalému dešti a prudkému tání sněhu rozlila ve Svobodných Hamrech řeka Chrudimka ze svých břehů. Bylo částečně zaplaveno dětské hřiště, část místní komunikace a zahrada přilehlé chalupy. Ve večerních hodinách začala hladina klesat.

Besídka v Domě s pečovatelskou službou - Možděnice

Ve středu 17.12.2014 se konalo předvánoční setkání v Domově s pečovatelskou službou v Možděnici. S krásným programem vystoupily děti z mateřské školy z Trhové Kamenice.

Vánoční koncert - Rváčov

V pátek 12.12.2014 se konal tradiční vánoční koncert v kostele sv. Mikuláše ve Rváčově. Vystoupili hudebníci Tomáš Karmazín a Vlastin Jírů. Koncert měl velký úspěch. V rámci dobrovolného vstupného se vybralo 3.757,-Kč, které budou použity na opravu hřbitovní zdi. Děkujeme všem zúčastněným.

Stolní tenis ve Rváčově

Stolní tenis se přesunul ze školy na sál místní hospody, kde přibyl i druhý stůl. Sál je nově vytápěn plynovým topením (sahara), což je v zimním období velmi příjemná věc. Schází se nás přibližně sedm dospělých a šest dětí. Hrací dny jsou středa a neděle, od 17h děti a od 18h dospělí. V případě zájmu o hru stolního tenisu Vás rádi přivítáme.

Ustavující zasedání zastupitelstva obce Vysočina

Dne 4.11.2014 se v budově obecního úřadu na Dřevíkově konala ustavující schůze zastupitelstva obce Vysočina. Hlavním bodem programu byla volba starosty obce, kterým se opětovně stal Tomáš Dubský. Dále se volil místostarosta a předsedové zřízených komisí. Usnesení ze zasedání naleznete v sekci Obecní úřad - Usnesení zastupitelstva

Ve středu 29.10.2014 navštívil naší obec senátor Jan Veleba. Zajímal se o aktuální dění v naší obci i o připravované záměry pro příští rok.

11.10.2014

VÝSLEDKY VOLEB do zastupitelstva obce 2014

Ve dnech 10.-11. 10 2014 proběhly Volby do zastupitelstev obcí 2014. Za naši obec byla volební účast 73%. Zvolení zastupitelé jsou (dle pořadí kandidátních listin): Dubský Tomáš, Dubský Zdeněk, Bačkovský Petr,  Blažek Vlastimil, Štengl Zdeněk Mgr. Bc., Borek Jan Ing., Chmelař Jan.  Kompletní výsledky naleznete v přiložených souborech.

volby_zast2014_komplet.pdf (velikost: 0.3 MB)

volby_zast2014_ucast.pdf (velikost: 0.2 MB)