28.01.2015

Povídání s Miroslavem Měkotou - knihovna Rváčov

V přiloženém souboru naleznete pozvánku na Povídání s Miroslavem Měkotou o jeho cykloputování.

povidani_mekota01_2015.doc (velikost: 0.5 MB)

17.01.2015

Zápis do první třídy - Trhová Kamenice

V přiloženém souboru naleznete pozvánku na zápis do první třídy do školy v Trhové Kamenici.

zapis_tk01_2015.pdf (velikost: 0.3 MB)

Zájezd do Horáckého divadla

V pátek 16.1.2015 se uskutečnil další zájezd do Horáckého divadla v Jihlavě. Tentokrát na představení „Rozmarné léto“. Autobus byl opět naplněn a před představením byla i chvíle na příjemné popovídání.

Taneční - Možděnice

V Možděnici byly zahájeny taneční pro dospělé. Tentokrát se sešlo třináct párů. Jedná se již o třetí kurz a zájem je stále veliký. Tanečníci se tentokrát sejdou celkem pětkrát.

Výroční valné hromady SDH

V pátek 9.1. a v sobotu 10.1.2015 se uskutečnily Výroční valné hromady Sborů dobrovolných hasičů. Postupně se konaly ve Svobodných Hamrech, ve Dřevíkově a v Možděnici. Ve Rváčově proběhla schůze již koncem roku 2014. Hasiči společně zhodnotili rok 2014, schválili plán činnosti na rok 2015, a protože letošní schůze byly volební, tak se volily i jednotlivé výbory.

07.01.2015

Návštěva prezidenta v Hlinsku

V příloze naleznete pozvánku na besedu s prezidentem Milošem Zemanem v Multifunkčním centru v Hlinsku

prezident_beseda01_2015.doc (velikost: 0 MB)

08.01.2015

Židovský hřbitov v Dřevíkově ve vysílání České televize

Česká televize nasadila do programu cyklus dokumentů Hádanky domů života, věnující se židovským hřbitovům. První díl cyklu bude odvysílán v neděli 11. 1. v 9. 35 na ČT2 (repríza pak následující  pátek v 16. 50 také na ČT2). Díl, ve kterém budou představeny židovské hřbitovy v Dřevíkově a Hroubovicích byl měl být 4. v pořadí - tedy 1. 2. 2015.

Zvýšená hladina Chrudimky

V sobotu 10.1.2015 se díky vytrvalému dešti a prudkému tání sněhu rozlila ve Svobodných Hamrech řeka Chrudimka ze svých břehů. Bylo částečně zaplaveno dětské hřiště, část místní komunikace a zahrada přilehlé chalupy. Ve večerních hodinách začala hladina klesat.

Besídka v Domě s pečovatelskou službou - Možděnice

Ve středu 17.12.2014 se konalo předvánoční setkání v Domově s pečovatelskou službou v Možděnici. S krásným programem vystoupily děti z mateřské školy z Trhové Kamenice.

Vánoční koncert - Rváčov

V pátek 12.12.2014 se konal tradiční vánoční koncert v kostele sv. Mikuláše ve Rváčově. Vystoupili hudebníci Tomáš Karmazín a Vlastin Jírů. Koncert měl velký úspěch. V rámci dobrovolného vstupného se vybralo 3.757,-Kč, které budou použity na opravu hřbitovní zdi. Děkujeme všem zúčastněným.