V úterý 30.června naši obec navštívil senátor Jan Veleba. Přijel se povívat na probíhající výstavu obrazů, nad kterou již předem převzal záštitu. Navštívil také knihovnu ve Rváčově. Se starostou Tomášem Dubským probírali aktuální dění v obci.

Bezpečné branky

Naše obec se zapojila do projektu Pardubického kraje s názvem Bezpečné branky. Program reaguje na vzrůstající počet zranění dětí při převržení a pádu branky, několikrát dokonce se smrtelnými následky. Nová generace přenosných fotbalových branek je vyrobená z lehkých materiálů a z hlediska možnosti vážného úrazu je mnohonásobně bezpečnější. Podmínkou bylo zakoupení jedné branky z obecního či klubového rozpočtu a druhou zaplatil kraj.

Zájezd SDH Možděnice do Prahy

V sobotu 30.6.2015 uspořádal Sbor dobrovolných hasičů Možděnice zájezd pro děti do Prahy. Společně jsme navštívili Letiště Václava Havla. Zde nám v rámci prohlídky byl představen provoz letiště, viděli jsme z blízka několik startů i přistání letadel a prohlídli jsme si i hasičskou techniku. Poté jsme se přesunuli k Vltavě kde nás čekal výlet na lodi. Na závěr nás čekala komentovaná prohlídka muzea Karlova mostu. I přes slabý ranní déšť se zájezd vydařil a děti i dospělí se společně bavili.

Woodcup 2015

V sobotu 6.6. se uskutečnil další ročník fotbalového turnaje Woodcup 2015. Zúčastnilo se 8 týmů. Celý turnaj se vydařil a všichni aktéři si odnesli spoustu sportovních zážitků. Sláva vítězům, čest poraženým.

26.05.2015

Malování v knihovně

Přijďte si vyzkoušet malování voskem a žehličkou (enkaustika) v pátek 29.5.2015 od 14.00 hodin do knihovny ve Rváčově. Možno přijít i v průběhu odpoledne. Všichni jste srdečně zváni.

Pálení čarodějnic - Možděnice

30. dubna se konalo tradiční pálení čarodějnic, děti si ho zpříjemnily lampionovým průvodem a opékáním buřtů

19.05.2015

Malování v knihovně

Přijďte si vyzkoušet malování tužkou a pastelem v pátek 22.5.2015 od 14.00 hodin do knihovny ve Rváčově. Možno přijít i v průběhu odpoledne. Všichni jste srdečně zváni.

08.05.2015

Kolotůra XXL Rumunsko 2010

V úterý 12.5.2015 v 16.00 hodin se v knihovně ve Rváčově koná beseda - Kolotůra XXL Rumunsko 2010 - Hana a Mirek Měkotovi.

13.03.2015

Selské trhy 2015 - Hlinsko

Hlinecké selské trhy opět zahájí svou sezónu. Již druhým rokem můžete v prostoru před Orlovnou (ulice Na Řekách) nakoupit každý poslední pátek v měsíci od 9 do 16 hodin sadbu, rostliny, ovocné a okrasné stromky, zemědělské přebytky, koření, sezónní ovoce a zeleninu, regionální potravinové výrobky, sýry, pečivo, uzeniny nebo další kvalitní potraviny a produkty.

První trh proběhne 27. března a bude rozšířen o prodej velikonočního sortimentu (velikonoční dekorace, pomlázky, kraslice apod.).

Termíny dalších trhů: 24.4./ 29.5./ 26.6./ 28.8./ 28.9.

selske_trhy_rozpis2015.jpg (velikost: 1.4 MB)

selske_trhy2015.jpg (velikost: 0.7 MB)

Vítání občánků - duben 2015

V sobotu 18.4.2015 jsme na obecním úřadě přivítali nové občánky. Čtyři kluky a jednu holčičku. Novým občánkům přišly zarecitovat žákyně ZŠ Trhová Kamenice. Kromě maminek a tatínků, vítání přihlíželi i dědečkové s babičkami a další příbuzní. Všem přejeme do života pevné zdraví, hodně štěstí a životních úspěchů.