13.08.2015

Vzdělávejte se pro růst! – pracovní příležitosti

Jak pomohla Evropská unie a Evropský sociální fond, v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost v naší obci.

vpp2013a08_2015.doc (velikost: 0.2 MB)

vpp2013b08_2015.doc (velikost: 0.2 MB)

vpp2013c08_2015.doc (velikost: 0.2 MB)

vpp2013d08_2015.doc (velikost: 0.2 MB)

vpp2013e08_2015.doc (velikost: 0.2 MB)

Mezinárodní letecké cvičení AMPLE STRIKE 2015

V období od 31.srpna do 22.září bude probíhat mezinárodní letecké cvičení členských států NATO. Informace naleznete na plakátku a mapě.

plakat_cviceni_nato08_2015.pdf (velikost: 1.2 MB)

mapka_cviceni_nato08_2015.jpg (velikost: 0.6 MB)

13.08.2015

Informace pro občany, kteří používají plynové spotřebiče (karmy), ale nejen pro ně

V současných dnech se výrazně zvyšuje riziko otravy oxidem uhelnatým (CO) v souvislosti s používáním těchto spotřebičů.
Ani pravidelné kontroly spotřebičů a spalinových cest totiž nemusí v současných horkých dnech stačit...

Uvedená internetová stránka obsahuje podrobné informace k této problematice

03.08.2015

Výběrové řízení na obsazení funkce ředitele/ředitelky příspěvkové organizace Domov seniorů Drachtinka

vr_reditel_dsd_hlinsko08_2015.pdf (velikost: 0.5 MB)

Otevření multifunkčního hřiště ve Rváčově

V sobotu 27.6. proběhlo v areálu S.K. Rváčov otevření víceúčelového sportovního hřiště. Po přivítání návštěvníků a hostů byla předsedou S.K. p.Melounem, starostou obce Vysočina p.Dubským a zastupitelem p.Štenglem přestřižena slavnostní páska a rozběhl se bohatý doprovodný program zaměřený zejména na pobavení dětí. Spokojené dětské úsměvy a uznání rodičů bylo pro realizační tým celé výstavby nejlepší odměnou za poctivě a kvalitně odvedenou práci.

V úterý 30.června naši obec navštívil senátor Jan Veleba. Přijel se povívat na probíhající výstavu obrazů, nad kterou již předem převzal záštitu. Navštívil také knihovnu ve Rváčově. Se starostou Tomášem Dubským probírali aktuální dění v obci.

Bezpečné branky

Naše obec se zapojila do projektu Pardubického kraje s názvem Bezpečné branky. Program reaguje na vzrůstající počet zranění dětí při převržení a pádu branky, několikrát dokonce se smrtelnými následky. Nová generace přenosných fotbalových branek je vyrobená z lehkých materiálů a z hlediska možnosti vážného úrazu je mnohonásobně bezpečnější. Podmínkou bylo zakoupení jedné branky z obecního či klubového rozpočtu a druhou zaplatil kraj.

Zájezd SDH Možděnice do Prahy

V sobotu 30.6.2015 uspořádal Sbor dobrovolných hasičů Možděnice zájezd pro děti do Prahy. Společně jsme navštívili Letiště Václava Havla. Zde nám v rámci prohlídky byl představen provoz letiště, viděli jsme z blízka několik startů i přistání letadel a prohlídli jsme si i hasičskou techniku. Poté jsme se přesunuli k Vltavě kde nás čekal výlet na lodi. Na závěr nás čekala komentovaná prohlídka muzea Karlova mostu. I přes slabý ranní déšť se zájezd vydařil a děti i dospělí se společně bavili.

Woodcup 2015

V sobotu 6.6. se uskutečnil další ročník fotbalového turnaje Woodcup 2015. Zúčastnilo se 8 týmů. Celý turnaj se vydařil a všichni aktéři si odnesli spoustu sportovních zážitků. Sláva vítězům, čest poraženým.

26.05.2015

Malování v knihovně

Přijďte si vyzkoušet malování voskem a žehličkou (enkaustika) v pátek 29.5.2015 od 14.00 hodin do knihovny ve Rváčově. Možno přijít i v průběhu odpoledne. Všichni jste srdečně zváni.