07.09.2016

Rozpis utkání SK Rváčov

V příloze naleznete rozpis zápasů SK Rváčov

rozlosovani_skrvacov09_2016.pdf (velikost: 0.4 MB)

WoodCup 2016

V sobotu 11.června proběhl 8. ročník fotbalového turnaje WoodCup 2016. Na dřevíkovském hřišti se sešlo 8 týmů.

Setkání harmonikářů 2016 - Dřevíkov

V úterý 5.července se na dřevíkovském parketu konalo 6. setkání harmonikářů. K poslechu i tanci zahrálo a zazpívalo více než 20 účinkujících, včetně několika hrajících dětí. Kromě harmonik a heligonek zahrály také trubka, pila, kytara, bicí a flašinet. Na hudební odpoledne dorazilo téměř 200 diváků.

SK Rváčov - postup do okresního přeboru

V sobotu 18. června po skončení posledního mistrovského utkání Rváčov - Dřenice proběhlo na fotbalovém hřišti ve Rváčově slavnostní předání poháru a dalších věcných cen družstvu dospělých našeho klubu za vítězství ve III. třídě okresní soutěže v kopané a tím i postupu do okresního přeboru. Za krásného letního počasí pogratuloval fotbalistům zastupitel obce Vysočina a Pardubického kraje p. Mgr. Zdeněk Štengl a legenda místní kopané p Stanislav Záhorka. Předseda sportovního klubu p. Aleš Meloun poděkoval při této příležitosti ochotným a pracovitým členům oddílu, kteří během několika posledních let vytvořili ze zdejšího sportovního areálu pýchu celé obce a poskytují tak našim fotbalistům vysoce nadstandardní podmínky pro jejich sport. Poděkoval rovněž vedení obce za dlouholetou a významnou podporu. Celý koncept podvečerních oslav krásně zapadl do množství akcí, které se v naší obci konají u příležitosti udělení ocenění Obce roku 2015 v Pardubickém kraji a 2-ho místa v celostátním kole této významné soutěže.

Výstava obrazů malířů Vysočiny 2016

Ve čtvrtek 16.června byla slavnostně zahájena letošní Výstava obrazů malířů Vysočiny. Výstava tradičně probíhá ve velkém sálu hostince ve Rváčově a potrvá do 28.srpna. Otevírací doba denně mimo pondělí, 9-12 a 13-17 hodin.

Pohádkový les - Rváčov

V sobotu 25.6. 2016 od 14.00 hod. se les u rváčovského hřiště změnil pro takřka 70 dětí v "Pohádkový les". Cesta do pohádky začala u startu, kde každé dítě dostalo kartičku, kam se zaznamenávali splněné úkoly u jednotlivých pohádkových postav a drobnou sladkost. Hned zkraje trasy bylo možné nechat si pomalovat obličej a dále pokračovat v putování tu více tu méně upravenými lesními cestami a očekávat setkání s nejrůznějšími kouzelnými bytostmi. Všem dětem se i díky krásnému počasí celý odpolední program, který vyvrcholil ukázkami šermířských vystoupení, líbil a spolu s účinkujícími a organizátory se těší zase za rok na shledání.

26.02.2016

Beseda s Kamilou Skopovou

Zveme Vás na besedu s paní Kamilou Skopovou - Jak se žilo, tradice, zvyky, velikonoce. 3.3.2016 od 16.00 hodin v knihovně ve Rváčově.

Výroční valné hromady SDH 2016

V měsíci lednu se konaly Výroční valné hromady Sborů dobrovolných hasičů. Hodnotil se rok 2015, představil se společný prapor sborů a připravily se plány na rok letošní. Valných hromad se zůčastnili i zástupci okresu, okrsku a sousedních sborů.

Vánoční besídka v Domě s pečovatelskou službou v Možděnici

V Domě s pečovatelskou službou v Možděnici vystoupili děti z mateřské školy z Trhové Kamenice se svými učitelkami s krásným vánočním programem. Všem přítomným tak navodily sváteční atmosféru. Děkujeme.

Otevření silnice do Možděnice

Ve středu 9.12.2015 byla slavnostně otevřena zrekonstruovaná silnice III/3433 v úseku křižovatka I/37 - Možděnice. Této milé povinosti se ujal náměstek hejtmana Pardubického kraje Ing. Jaromír Dušek v doprovodu řady hostů.