Výstava obrazů malířů Vysočiny 2017

Ve čtvrtek 15.6. byla slavnostně zahájena Výstava obrazů malířů Vysočiny. Zahájení se ujal senátor pan Jan Veleba, který zároveň převzal záštitu nad výstavou. S krásným kulturním programem vystoupily děti ze ZŠ z Trhové Kamenice vedeni paní učitelkou Lídií Kárskou. Poté byli představeni vystavující: Adámková Markéta, Dalecký Pavel, Frídl Luboš, Horák Martin, Koreček Jaroslav, Stehno Jaromír, Šalamoun Zdeněk a klienti Domova sociálních služeb Slatiňany. Výstava potrvá do 20.8.2017 a je otevřena Út-Ne 9 - 12 a 13 - 17 hodin.

Dračí lodě 2017

V sobotu 17.6. se sešli milovníci dračích lodí u rybníku Řeka. Již po páté se účastnil také tým ze Dřevíkova. Navzdory velmi chladnému počasí jsme po dvou vydařených rozjížďkách postoupili do boje o 19.-21. místo a celkově jsme vybojovali dvacátou pozici, což je zlepšení o osm míst oproti loňsku. Pořádající tým nás poté pozval, s dalšími pěti posádkami, do závodu o pohár Peruna. V tomto závodu jsme dojeli druzí a získali tak krásný pohár.

Pohádkový les - Rváčov

V sobotu 1.července 2017 se konal ve Rváčově "Pohádkový les". Více jak sto dětí zahájilo prázdniny dobrodružnou výpravou, během které potkaly spoustu pohádkových bytostí a plnily nejrůznější úkoly. Po úspěšném splnění následovala zasloužená odměna.

Možděnický vejšlap

Ve sváteční odpoledne 8.5.2017 se konal druhý "Možděnický vejšlap". Tentokrát se šlo přes Křemenici a Chloumek na Lipku. Zde jsme si prohlédli tvrz a a hlavně lípu, která se stala stromem roku ČR a umístila se v rámci evropského kola na třetím místě. V Horním Bradle byla kratší přestávka a poté se vyrazilo přes prales domů.

Toulavá kamera

V pátek 21.4.2017 navštívil naší obec pan Josef Maršál s pořadem Toulavá kamera. Natáčení probíhalo především ve Dřevíkově a okolí. Pořad by měl být uveden v měsíci květnu.

Kronika Dřevíkova

Ve středu 19.4.2017 byla slavnostně představena kniha "Kronika Dřevíkova". Autorkou knihy je paní Dagmar Zelená a grafické úpravy provedl Ing. Pavel Chmelař. Na knize se dále podílela řada místních obyvatel svými podklady a fotografiemi. Paní Zelené patří velké poděkování a uznání za roky trpělivé práce. Knihu je možno zakoupit na Obecním úřadě a v prodejnách ve Dřevíkově a ve Rváčově.

Vítání občánků

V sobotu 29.4.2017 jsme na obecním úřadě přivítali nejmladší občánky naší obce. S hezkým programem vystoupily žákyně ze ZŠ z Trhové Kamenice. Všem přejeme hodně zdraví, štěstí a životních úspěchů.

Návštěva ministra financí

V pondělí 27.3.2017 naší obec navštívil ministr financí pan Andrej Babiš. Důvodem pracovní návštěvy byla diskuze a praktická ukázka dopadů povinnosti elektronické evidence tržeb na spolkový život. Pan ministr se nejprve sešel se starosty obcí a zástupci spolků. Diskutující vysvětlovali svoje zkušenosti a problémy spojené s tímto tématem. Poté následovala prohlídka letního areálu ve Dřevíkově, návštěva hostince a prodejny v Možděnici a na závěr představení sportovního areálu ve Rváčově.

Vánoční koncert u Sv.Mikuláše

V pondělí 26.12.2016 se konal Vánoční koncert v kostele sv. Mikuláše ve Rváčově. S krásným programem vystoupila paní Věra Klásková doprovázena panem Ondřejem Pourem. Několik písní doplnil pan Martin Benda. Účinkujícím se podařilo navodit příjemnou sváteční atmosféru.

Dřevíkovská čtyřiadvacítka - Woodvillage twenty four hours cup

V sobotu 28.1. v 9 hod. byl odstartován za mrazu a mrznoucí mlhy vytrvalostní běh na lyžích "Dřevíkovská čtyřiadvacítka". Do běžecké stopy se vydalo 5 tříčlenných družstev, které se nonstop střídaly v dohodnutých časových intervalech až do nedělní 9. hod. ranní na 1.200 m dlouhém okruhu. Závodníci za 24 hodin ujeli celkem 895 kol, tj. 1.074 km. Nejaktivnějším běžkařem byl Jarda, který zvládl 89 okruhů. A kdo vyhrál? Všichni, neboť první "24." dokončili a nikdo nevzdal i přes krizový čas v nočních mrazivých hodinách. Od všech to byl obdivuhodný sportovní výkon, za který si každý zaslouží uznání a poděkování. Akce byla dobře organizačně zvládnuta a dík patří i všem pořadatelům.