Výstava obrazů malířů Vysočiny

Ve čtvrtek 21.6.2018 byla slavnostně zahájena „Výstava obrazů malířů Vysočiny“ ve Rváčově. Jedná se o 10. jubilejní ročník, a tak můžete shlédnout díla 25 autorů doplněná o práce klientů Domova sociálních služeb ze Slatiňan. V rámci výstavy jsou představeny i výtvarné práce, které vznikly v projektu „Vysočina maluje“. Je otevřeno denně, mimo pondělí, od 9.00 do 12.00 a od 13.00 do 17.00 hodin. Výstava potrvá do 26.8.2018.

Okrsková soutěž hasičů 2018

V sobotu 19. května se uskutečnila okrsková soutěž dobrovolných hasičů. Letošní ročník se konal na fotbalovém hřišti v Horním Bradle. Z Vysočiny se soutěže účastnily sbory ze Dřevíkova, Možděnice a Svobodných Hamrů. Nejlepším časem se představilo družstvo z Polánky. Soutěž byla celkově vydařená, počasí účastníkům přálo - přiložený odkaz na fotografie od pana Luďka Cidliny budiž důkazem. https://www.zonerama.com/fotocidlina/Album/4338775

Hasičská fontána Praha 2018

Více než 1 000 hasičů ze všech krajů České republiky zamíří 2. června 2018 do hlavního města, aby zde vzdali poctu československému státu a na motivy symfonické básně Vltava z cyklu Má Vlast společně vytvořili největší hasičskou vodní fontánu na světě. Vltava se díky hasičským stříkačkám doslova vzedme do vzduchu a za doprovodu světel a hudby vytvoří unikátní a dosud nevídaný vizuální zážitek, kdy se před diváky odehraje světelný koncert a vodní balet několika tisíců kubických metrů vody v jednom okamžiku. Také Vysočina bude mít na této velkolepé akci své zastoupení. Bližší informace naleznete na internetové stránce http://www.hasicskefontany.cz/Praha

Vítání občánků 2018

V sobotu 21. dubna jsme na obecním úřadě přivítali nejmladší občánky naší obce. S hezkým programem vystoupily žákyně ze ZŠ z Trhové Kamenice. Všem přejeme hodně zdraví, štěstí a životních úspěchů.

Možděnecký výšlap

Dne 8. 5. 2018 se jako každoročně uskutečnil, letos již potřetí, "Možděnecký výšlap". Tentokrát jsme se v hojném počtu vydali z Možděnice na Slavíkov, dále přes Hařilovu Lhotku do Bílku, kde se k už tak dost početné skupince, přidali ještě další, a společně jsme pokračovali "Údolím řeky Doubravky". Celý výšlap jsme zakončili v Chotěboři v místní hospodě "Hrom do police", kde jsme si všichni dali zaslouženou večeři a studené pití. Počasí nám přálo, celou dobu svítilo sluníčko, a tak se celý výlet skvěle vydařil.

Výsledky druhého kola volby prezidenta republiky

Výroční valné hromady sborů dobrovolných hasičů

Koncem prosince 2017 a v průběhu ledna 2018 se konaly Výroční valné hromady Sborů dobrovolných hasičů v naší obci. Hodnotil se rok minulý a schvaloval plán činnosti na rok letošní. Ve Svobodných Hamrech byl představen nově opravený hasičský přívěs.

Zvýšení bezpečnosti dopravy v obci Vysočina, část Rváčov

Ve čtvrtek 23.11.2017 byla zkolaudovaná stavba s názvem „Zvýšení bezpečnosti dopravy v obci Vysočina, část Rváčov“. Projekt zahrnoval vybudování přechodu pro chodce, výstavbu nové čekárny a chodníku k prodejně. V rámci stavby bylo doplněno veřejné osvětlení. Celková cena díla činila 4.521.833,-Kč. Projekt je podpořen Státním fondem dopravní infrastruktury ve výši 1.961.000,-Kč.

Výsledky volby prezidenta republiky 2018 - 1.kolo

14.08.2018

Náborová akce Rváčov - fotbal

Ve čtvrtek 31.5. od 9.00 hod. proběhla na hřišti ve Rváčově v rámci Měsíce náborů Fotbalové asociace České republiky náborová akce pro děti do místního fotbalového klubu. Za pořadatelství Sportovního klubu Rváčov a ve spolupráci s krajským a okresním fotbalovým svazem a také obcí Vysočina se za hezkého počasí vystřídalo v areálu během dopoledne na 180 dětí z 1. a 2. tříd ZŠ Ležáku, Smetanova, Resslova a ZŠ Trhová Kamenice.
Na úvod děti a pedagogický doprovod v areálu přivítal předseda okresního fotbalového svazu p. Aleš Meloun a starosta obce Vysočina p. Tomáš Dubský.
Vedle prohlídky zázemí fotbalového klubu, fotbalového hřišťě, hřiště s umělým povrchem a dětského koutku bylo pro děti připraveno deset stanovišť, kde si vyzkoušeli slalom s míčem i bez míče, trefování branky, fotbálek, jízdu na koloběžce, přenášení míčků, hru na honěnou, trefování cíle, přeskoky překážek a skákání v pytlích. Zbyl také čas na neorganizované proběhnutí po hřišti a na otázky ohledně samotné organizace chodu klubu a průběhu tréninkového procesu.
Každé z dětí mělo možnost si odnést domů malou sladkost, gumový náramek, nafukovací míč, kartičky fotbalistů reprezentačního družstva, plakáty a další milé drobnosti.
Pro vážné zájemce o kopanou bude probíhat průběžný nábor, o čemž byli všichni zúčastnění a jejich rodiče informování předanými letáčky.
Celá akce se vydařila díky vstřícnému přístupu vedení zmiňovaných základních škol, zájmu paní učitelek a učitelů, kteří s dětmi do areálu přišli a přátelské atmosféře. Za přípravu vydařeného dne a jeho materiální zajištění poděkovalo vedení fotbalové asociace celému týmu pořadatelů.

Reportáž z celé akce můžete shlédnout na stránkách AHP Hlinsko